Відбір детективів НАБУ

Як відомо, слід за поліцейськими в Україні очікують детективів. 8 липня Антикорупційне бюро почало тестувати потенційних слідчих. На одне місце претендують 22 людини. Зараз хочуть набрати першу сотню детективів. А загалом їх має бути 242. Вони і мають стати нічним жахіттям всіх корупціонерів.

Ситник: Перший тур відбору на слідчого пройшло приблизно 400 кандидатів. Деякі кандидати приємно здивували – середній відсоток успішності становить 69% при прохідному балі у 70. 51 % кандидатів здали тестування успішно.

Повноваження детективів

Ситник: Повноваження детективів передбачені кримінально-процесуальним кодексом, але є один нюанс. У цьому кодексі виокремлюють процесуальний суб’єкт як слідчого та оперативного працівника. Вони мають різні повноваження.

Кисіль: Якщо детективи будуть справді не корумпованими, то матимуть цілком широкі повноваження для проведень розслідувань.

Зараз найголовніше – забезпечити об’єктивність відбору, аби у їхні лави не потрапили "свої" та люди, які фігурували у корупційних скандалах

Ситник: Детектив є самостійним за прийняттям рішень, але нагляд за цим рішенням проводитиме антикорупційний прокурор. Підпорядковуватись він буде генеральному прокурору. В законі є гарантії, що все буде добре. Конкурс, я впевнений буде відбуватись, відкрито.

Сумніви до кандидатів

Кисіль: Склад конкурсної комісії такий, що від Антикорупційного бюро є 5 осіб і від "Громадського контролю" — 3. Маємо деякі сумніви до певних кандидатів. Бо вони знали, які питання дають на комісії. Є підозри, що кандидати могли бути знайомі з кимось з членів комісії.

Ця людина могла знати більше, ніж інші, бо була підготовленою до питань.

Більше — дивіться у інтерв'ю.