Після акції протесту Андрєєву вдалось покласти квіти до монумента. Проте він одразу ж у супроводі поліції залишив кладовище.

Читайте також: У Варшаві росіянам хочуть заборонити святкувати 9 травня

Відео інциденту опублікувало пропагандистське російське видання. Звук журналісти вирішили вимкнути, очевидно, що активісти обливали дипломатичних представників Росії не лише бутафорною кров'ю, але й лайливими словами.

Згодом в мережі з'явилося відео зі звуком. Люди кричали "рашисти" та "путін х*йло". Ймовірно, пропагандистське ЗМІ вирішило не показувати російській аудиторії справжнє ставлення іноземців до їхнього народу.

Відео моменту нападу на посла Росії

Підготовка до мирного мітингу у Варшаві

Напередодні 9 травня в мережі ширилась інформація про проведення мирних протестів у Варшаві. Місцем одного з них був Кладовище-мавзолей радянських солдатів. Саме туди сьогодні, 9 травня, прийшов посол Росії Сергій Андрєєв, аби покласти квіти.

Активісти розписали пам'ятки словами "Go home", "Kill putin".

Прихильники путінського режиму / Фото Agencja Wyborcza.pl

Активісти не пропускають проросійську групу / Фото Agencja Wyborcza.pl

На кладовищі зібралися дві групи людей: прихильники путінського режиму та противники. Біля пам'ятника валялося багато живих квітів. Кілька протестувальників вишикувалися перед воротами. Велика група тримала українські прапори, а особливо виділялася група з вервицями в руках, які молилися.

Приїзд Сергія Андрєєва

За інформацією польського ЗМІ, посол Андрєєв приїхав до кладовища на машині. Протестувальники намагалися заблокувати транспортний засіб, їхню силу стримала місцева поліція. Згодом машина дипломата повернулася, посол намагався потрапити на кладовище іншим шляхом.

Андрєєва на місці зустріли активісти, які вирішили одразу показати ставлення світу до війни на території України. Словами "рашисти" люди прагнули провести аналогію дій Росії сьогодні та Німеччини у Другій світовій війні.

Облитий червоною фарбою Сергій Андрєєв / Фото Agencja Wyborcza.pl

Пропагандистське видання повідомило, що посол Росії та російські дипломати під час інциденту на радянському цвинтарі у Варшаві серйозно не постраждали.

Атмосфера на кладовищі

У натовпі на кладовищі панує агресивна атмосфера, адже туди прийшли люди, які відверто підтримують смерті українців та жорстокий напад Росії на нашу державу. Тих, хто приніс емблеми на підтримку Путіна, люди зустрічають з кулаками. Польська поліція намагається припиняти бійки, однак служби не можуть повністю контролювати ситуацію.

Поліція намагається припинити бійки / Фото Agencja Wyborcza.pl

Інсталяція в підтримку України / Фото Agencja Wyborcza.pl

Активісти виступають за Україну / Фото Agencja Wyborcza.pl

Група активістів за Україну / Фото Agencja Wyborcza.pl

Зазначається, що більшість людей із проросійськими емблемами втекли з місця подій. А українці дякують полякам словами "Хай живе Польща".

Скасована церемонія покладання квітів до мавзолею радянських воїнів

Нагадаємо, що раніше російське посольство у Польщі повідомило, що збирається 9 травня провести церемонію покладання вінків та квітів до меморіалу радянським солдатам у Варшаві. У межах заходу мала відбутись акція "Безсмертний полк".

Проте мер Варшави Рафал Тшасковський гостро відреагував на бездіяльність польської влади та виступив проти святкування росіянами Дня перемоги.

Оголошення про церемонію було швидко скасовано після того, як його зустріли різкі користувачі Інтернету. Люди вимагали заборонити росіянам поклонятися своїм солдатам, коли їхня армія скоює воєнні та протилюдяні злочини в Україні. Користувачі також зазначили, що наратив про "перемогу над фашизмом" також вписується в сьогоднішню кремлівську пропаганду, чого Польща допустити не може.

Зрештою, російське посольство скасувало урочистості в запланованій раніше формі. Зазначимо, що вони оголосили про скасування заходу, мотивуючи це невпевненістю, що влада Польщі подбає про громадський порядок. Проте вони залишили один "поминальний маневр" – посол Сергій Андрєєв опівдні 9 травня мав покласти квіти на кладовищі.

До відео – у Варшаві російського посла облили червоною фарбою: дивіться відео