Про це повідомили в Головному управлінні Розвідки Міноборони. Там повідомили, що одною з причин теракту було бажання приховати розкрадання коштів. Проте був також інший мотив вбивства українських полонених 29 липня.

Зауважте Кривава провокація в Оленівці: росіяни заявили про загибель 40 полонених українців

Які були дві основні мети злочину в Оленівці

Українські розвідники встановили, що 1 серпня колонію мала відвідати комісія з москви. Її члени планували перевірити витрати виділених коштів та умов утримання полонених.

Головна мета теракту – приховування фактів тотального розкрадання коштів, виділених на утримання українських військовополонених. Оскільки реальний стан будівлі та умови утримання в ній полонених не відповідали вимогам російського керівництва,
– повідомили в ГУР.

Іншою метою цинічного злочину було те, що росія прагне збільшити соціальну напругу в Україні. "Зважаючи на великий суспільний інтерес до долі Героїв "Азовсталі", на думку авторів сценарію здійсненого теракту, смерть Захисників має призвести до зростання соціальної напруги в Україні", – додали в розвідці.

Масове вбивство скоїли вагнерівці без погодження

Також за даними перевірених джерел розвідки, операцією займалася приватна військова кампанія "Вагнера". Найманці діяли за особистою вказівкою номінального власника ПВК – Євгена Пригожина.

Проте вдалося встановити, що цей беззаперечний акт тероризму був скоєний без погодження з російським міноборони. Наразі ще невідомо, чи повідомляли про підготовку "верхівці" кремля.

Головне про удар росіян по колонії в Оленівці

  • росіяни заявили, що від удару по колонії в Оленівці на Донеччині загинули 40 українських військовополонених. Також, за їхніми даними, 75 воїнів зазнали поранень. Серед них були й оборонці "Азовсталі". Проте наразі вже відомо про 130 поранених.
  • У Генштабі ЗСУ на це одразу відреагували. Там відкинули звинувачення окупантів, що це нібито Україна обстріляла колонію. Теж акцентували, що росіяни намагаються приховати численні тортури та розстріли, які вони там коїли.

До теми – оголосили полювання на всіх причетних до вбивства в Оленівці: дивіться відео