Про це Саакашвілі зазначив в коментарі телеканалу NewsOne, пише РБК-Україна.

"Був переворот в Єгипті – єгипетських військових довго не визнавав Захід і вони відразу зблизилися з Росією. Якщо б переворот був у Туреччині – звичайно, їх би не визнала Європа... Це були абсолютно ліві люди, незнайомі, абсолютно нелегітимні. І тоді єдина країна, яка б з ними зблизилася... була б, звичайно, путінська Росія", – сказав він.

Читайте також: Переворот у Туреччині: Хронологія однієї спекотної доби

Непрямим свідченням цього, на думку Саакашвілі, є поведінка російських ЗМІ, які з самого початку перевороту були на боці повсталих військових.

"Уявіть, якщо б вчора Ердоган пав... Всі лідери навколо Росії, всі пострадянські лідери повірили б остаточно у всемогутність Путіна... Уявіть, який був би психологічний ефект... Якщо б вчора цей переворот був успішний – на всі 100, 200 відсотків це вигідно було б Путіну", – наголосив голова Одеської ОДА.

Дивіться також: Як світ відреагував на невдалий переворот у Туреччині

Нагадаємо, в ніч на 16 липня у Туреччині сталась спроба військового перевороту. Група військових Генштабу ЗС Туреччини оголосила про перехід влади в країні в їхні руки і про відсторонення від неї турецького керівництва.

На вулиці Анкари і Стамбула заколотники вивели танки, обстріляли будівлю парламенту, а також підняли в повітря вертольоти, з яких відкрили вогонь по людях.

Вранці 16 липня влада Туреччини оголосила, що переворот провалився – солдати-повстанці почали здаватись.