Російські терористи намагаються атакувати Україну з бомбардувальників вже не першу ніч. Про це начальниця Об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк розповіла 24 Каналу.

Дивіться також Витримують паузу, – Гуменюк сказала, чи чекати на російські масовані обстріли 9 травня

Чи вдарять росіяни високоточною зброєю до 9 травня

За словами Гуменюк, у Чорному морі перебувало 4 ракетоносії з 32 "Калібрами" – це високоточна зброя. Росіяни використовують також Х-22, в яких похибка понад пів кілометра.

Те, що росіяни можуть застосувати високоточну зброю, ми вже попереджали. Цілком ймовірно, що під час використання Х-22 вони могли приноровитися до того, як та де працює ППО. Це для того, щоб високоточною зброєю обійти ці напрямки та зробити чорну справу,
– зазначила Гуменюк.

Вона наголосила, що розслаблятися ще зарано. Ракетоносії досі в морі, вони продовжують чергувати та напоготові.

"Високоточна зброя готова, а Х-22 у них ще є", – додала Гуменюк.

Уникайте місць скупчення людей

Гуменюк заявила, що Сили оборони України готуються до того, що росіяни можуть посилити ракетні удари та наростити атаки на прифронтові регіони. Крім цього, ворог намагається психологічно тиснути на тилові регіони, атакуючи дронами-камікадзе.

"Це говорить про те, що навіть у місцях, де немає продовженої комендантської години, варто утриматись від місць скупчення людей, не наражати себе на небезпеку навіть у торговельних центрах. Часто росіяни видають ці місця, як локації "скупчення військової техніки", зосередження "іноземних" підрозділів тощо", – розповіла речниця ОК "Південь".

Вона додала, що Сили оборони посилили патрулювання та фільтраційні заходи щодо виявлення осіб, які можуть бути завербовані ворогом, щоб розвідувати місця розташування військових підрозділів та критичної інфраструктури.

Росія може готувати провокації на 9 травня

  • Нещодавно у ГУР МО попередили, що Росія може готувати провокації на 9 травня. Цього дня у російських окупантів загострюється так зване "побєдобесіє".
  • Такі провокації російські окупанти використовують ще з 2014 року. Вони можуть бути спрямовані російськими спецслужбами проти російського цивільного населення, і прив'язані до певних дат, наприклад, 9 травня.