Про це повідомляє Deutsche Welle.

Найвищий показник рівня води у Дюсельдорфі – столиці землі Північний Рейн-Вестфалія зафіксували у ніч на вівторок, 9 січня. Вода там піднялася на 8,38 метра.

Читайте також: В пустелі Сахара випав сніг: фото

Утім, мерія запевнила ще напередодні, що до повені місто підготувалось. Вже вранці у вівторок дюссельдорфці зітхнули з полегшенням – рівень води спав на два сантиметри.

У Кельні найвищих позначок рівень води сягнув пообіді у понеділок, 8 січня. Там вода піднялася на 8,78 метра. А вранці у вівторок, 9 січня, він уже впав до 8,72 метра.

Для порівняння – за стандартних погодних умов для цього сезону він становить близько 3,5 метра, критичними ж є 8,3 метра.

На Рейні у Бонні її рівень сягає 8,11 метра. Багато прогулянкових доріжок уздовж берега затоплені. Судноплавство на Рейні між Кобленцем і Дуйсбургом – а це десь 180 км – призупинили.

Унаслідок різкого підвищення рівня води в Рейні затоплені численні поля, виноградники і навіть автошляхи, що пролягають неподалік берегів Рейну. Втім, з часу останньої великої повені на Рейні у 1995 році у протипаводкові заходи вкладено понад 10 мільярдів євро. Нині можуть стримувати до 251 мільйонів кубічних метрів води. До 2030 року вдасться стримувати до 535 ммільйонів кубічних метрів води, запевняють фахівці.

Читайте також: Біля берегів США замерз океан: відео рідкісного явища

У воді опинилися не лише прибережні райони Рейну, а й Мозеля. Жителі Пюндерайха вже запаслися човнами, щоб не залишатися відрізаними від світу.

За прогнозами, покращення погоди відбудеться найближчим часом і, відповідно, рівень води річках знизиться.