Гуни, дикі завойовники, прийшли зі Сходу, вони готові знищувати все на своєму шляху. Але славились вони не лише військовою справою. Своєю жагою до слави гуни залишили в історії людства незабутній слід і встановили новий світовий порядок.

А їхнім найславнішим правителем і полководцем був той, кого вороги називали бичем Божим став Аттіла. 443 рік – час, коли історичні шальки терезів уже були готові похитнутися не в бік Римської імперії. На той час гуни, які ймовірно прийшли з Азії, встановили зі Східною частиною Римської імперії непростий мир. За свою лояльність варвари щороку отримували від Риму данину, а також землі. Проте, цей мир був нетривалим. Вождь гунів помер за нез’ясованих обставин. А наступник керував недовго.

Читайте також: Великі битви. Чому битва під Ватерлоо стала для Бонапарта "останнім шансом"

Його безжалісно вбив конкурент. Ним виявився ніхто інший, як сам Аттіла. Жорстокий воїн та безстрашний воєначальник, він змусив тремтіти перед собою всю Римську Імперію.

Саме під проводом Аттіли гуни зійшлись із римлянами в легендарній битві на Каталаунських полях. Цей поєдинок став найбільшим і одним з останніх в історії Західної Римської імперії перед її розпадом.

Як несподівано закінчився бій на Каталунських полях – дивіться у програмі.