Відповідну петицію зареєстровано на сайті глави держави.

Автором петиції є боєць батальйону "Донбас" Володимир Гунько, який після виходу із "Іловайського котла" опинився у полоні бойовиків. З полону його звільнили наприкінці грудня 2014 року.

Гунько звернувся до Президента із вимогою визнати 29-30 серпня днем загальнонаціональної жалоби за воїнами, що загинули у серпні 2014 року у ході бойових дій, захищаючи незалежність та цілісність нашої держави.

Нагадую Вам, що в боях за Саур-Могилу, місто Іловайськ та при виході наших військ так званим "зеленим коридором" загинуло близько тисячі героїв України (точна кількість жертв на сьогоднішній день ще не встановлена). Ця трагедія є найстрашнішою та найкровопролитнішою у новітній історії нашої держави. Весь серпень 2014 року наші війська ціною своєї крові обороняли східний кордон держави від навали московської орди,
— йдеться у тексті петиції.

У зв’язку із цим автор петиції пропонує офіційно визнати жалобні заходи на всіх рівнях у встановлені дні.

Довідка: Бої за Іловайськ тривали у другій половині серпня 2014 року. Українські силовики увійшли в Іловайськ 18 серпня. Після введення регулярних російських військ іловайське угрупування опинилося в оточенні. 29 серпня вночі Путін звернувся до бойовиків із закликом відкрити гуманітарний коридор для українських військових, що опинилися в оточенні. Терористи згодом заявили, що готові випустити бійців з оточення. 30 серпня о 10:00 українські військові організованими колонами почали рух з міста, однак колони були підступно розстріляні.

Під час цих страшних подій загинуло понад 600 українських бійців за офіційними даними, ще понад 500 бійців тоді було поранено. Важкі втрати спонукали українське керівництво до укладення мінського перемир'я.