Про рішення правоохоронних органів щодо Вікторії Котеленець повідомив виданню її адвокат Віталій Цокур.

Читайте також Шокуюче затримання Фортуни: що потрібно знати про скандальну підозру ветеранці

У чому поліція підозрювала ветеранку

Поліцейські стверджували, що Котеленець у 2014 році була учасницею так званого "народного ополчення Донбасу" і конвоювала "парад" українських полонених в Донецьку.

Вона схожа на конвоїрку з одного із фото ходи. Однак товариші по службі "Фортуни" (позивний Котеленець – 24 канал) з української армії заявляють, що сталася помилка. Мовляв, жінка на фото – це не Котеленець.

Яка ситуація тепер

За словами адвоката Цокура, 12 квітня слідчий вручив Котеленець нову підозру. Тепер її підозрюють тільки в участі в незаконному збройному формуванні. Важчу статтю – жорстоке поводження військовополоненими або цивільним населенням – прибрали з нової підозри.

Захисник назвав логічним те, що слідство відмовилося від епізоду з "парадом". Цокур зазначив, що захист подав портретну експертизу, яка підтверджує, що людина на фото – не Котеленець, а інша жінка – жителька Донецька Ольга Сухова.

Ми замовили свою експертизу, яка довела, що на фотографії – не Вікторія Котеленець, а конвоїрка Ольга Сухова. Ми знайшли свідка, який навчався з нею і впізнав на фото саме її,
– пояснив адвокат.

На його думку, стаття про жорстоке поводження з полоненими фігурувала в першій підозрі Котеленець, аби обрати їй максимальну міру запобіжного заходу – тримання в СІЗО без можливості вийти під заставу.

Дізнайтеся більше Де була під час "параду": затримана ветеранка Котеленець розповіла деталі

Що відомо про затримання Вікторії Котеленець

  • Її затримали в Києві 19 січня 2021 року біля Міністерства ветеранів, де жінка отримувала посвідчення учасника бойових дій. Того ж дня поліція пред'явила їй підозру.
  • За версією слідства, Котеленець по фото з "параду" впізнали 4 українських полонених. Слідство також посилалося на портретні експертизи, які підтверджували, що на фото вона.
  • 19 січня Печерський райсуд Києва заарештував Котеленець на 2 місяці – до 20 березня без права застави.
  • 3 лютого Київський апеляційний суд скасував це рішення і відправив її під домашній арешт.
  • 19 березня Печерський суд замінив цілодобовий домашній арешт нічним.