Вибори до Верховної Ради: які партії проходять до парламенту
На виборах до Верховної Ради проходять 5 партій: "Слуга народу", "Опозиційна платформа – За життя", "Європейська солідарність", ВО "Батьківщина" та партія "Голос".
Всі зазначені політичні сили попередньо долають 5-відсотковий бар'єр, необхідний для проходження до парламенту. Про це свідчать результати соцдослідження, проведеного соціологічною групою "Рейтинг" з 13 до 17 липня.
Читайте також наш проект Програми партій
Редакція 24 каналу застерігає, що соціологічні опитування можуть не відповідати дійсності, тому пропонує сприймати цю інформацію критично.
Які партії потрапляють до Верховної Ради та скільки голосів набирають (серед тих, хто визначився і планує йти на вибори) за даними "Рейтингу":
- 49,5% проголосували б за партію "Слуга народу";
- 10,5% – за партію "Опозиційна платформа – За Життя";
- 7,7% – за партію "Європейська Солідарність";
- 6,9% – за партію "Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина";
- 5,9% – за партію "Голос".
Партію "Сила і честь" готові підтримати 3,8%, "Опозиційний блок" – 3,1%. Рейтинг інших політичних сил – менше 3%. Всього у ході дослідження опитали 2500 респондентів. Статистична похибка не перевищує 2%.
Рейтин партій відповідно до опитування "Рейтингу": інфографіка 24 каналу
Результати соцдослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології з 3 по 13 липня, трохи відрізняються.
Які партії потрапляють до Верховної Ради та скільки голосів набирають (серед тих, хто визначився і планує йти на вибори) за даними КМІС:
- 52,3% – за "Слугу народу";
- 10,3% – за "Опозиційну платформу – За життя";
- 7,9% – за "Європейську солідарність";
- 5,8% – за "Батьківщину";
- 5,1% – за партію "Сила і Честь".
4% готові проголосувати за партію "Голос", 3% – за партію "Опозиційний блок", 2,5% – за партію "Громадянська позиція" та 2,4% – за Радикальну партію Олега Ляшка. Усі інші партії отримали менше 2% голосів.
Рейтинг партій відповідно до опитування КМІС: інфографіка 24 каналу
У ході дослідження опитали 2004 респондентів. Статистична похибка не перевищує 3,3%.
Читайте також: Державне фінансування: скільки грошей отримають партії після виборів
Дещо інші результати соцдослідження у соціологічної служби Центру Разумкова.
Які партії потрапляють до Верховної Ради та скільки голосів набирають (серед тих, хто визначився і планує йти на вибори) за даними Центру Разумкова:
- 44,4% – за "Слугу народу";
- 13,3% – за "Опозиційну платформу – За життя";
- 8,5% – за "Батьківщину";
- 7,5% – за "Європейську солідарність";
- 6,8% – за "Голос".
З урахуванням статистичної похибки , на межі проходження в Раду перебувають партії "Сила і честь", за яку готові проголосувати 4,5% опитаних, і Радикальна партія Олега Ляшка з 3,3% голосів.
Рейтинг партій відповідно до опитування Центру Разумкова: інфографіка 24 каналу
В ході дослідження, проведеного з 12 по 17 липня, опитано 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України (за винятком Криму і окупованих територій Донецької і Луганської областей). Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.
Читайте також: Парламентські вибори-2019: коли і як можна змінити місце голосування
Коли відбудуться вибори до Ради? 21 травня Президент України Володимир Зеленський підписав указ про припинення повноважень Верховної Ради. Позачергові парламентські вибори відбудуться в Україні 21 липня 2019 року.