У першому турі президентських виборів у Франції Еммануель Макрон здобув 24,01% голосів виборів, а за Марін Ле Пен проголосували 21,30 % виборців. Таким чином, відрив між кандидатами сягнув майже трьох відсотків.

Читайте також: Ле Пен чи Макрон: що відомо про наступного президента Франції

Явка у першому турі становила 78,69% – це один із найвищих показників за всю історію.

Еманнуель Макрон переміг на останніх теледебатах перед другим туром президентських виборів у Франції. За даними соцопитувань, його рейтинг зріс до 61%, тоді як його суперницю Ле Пен готові підтримати 39%.

Під час теледебатів між кандидатами розгорались неабиякі суперечки, доходило навіть до особистих образ. Після словесної дуелі прокуратура навіть почала розслідувати справу за наклепи кандидатки у президенти Франції Марін Ле Пен.

Кандидат у президенти Франції Еммануель Макрон

39-річний центрист має чималі шанси стати наймолодшим в історії президентом Франції. За рік до президентських виборів 2017-го року Еммануель Макрон створює власну політичну силу "En marche!" ("Вперед!"), абревіатура якої (EM) співзвучна з його ініціалами. Сам він називає свою партію "ні лівою, ні правою".

Вибори президента Франції 2017: Макрон лідирує
Вибори президента Франції 2017: Макрон лідирує в опитуваннях (фото: gettyimages.com)

У своїй промові після перемоги у першому турі Макрон сказав, що прагне стати "президентом патріотів" проти "загрози націоналістів". Чимало кандидатів, які програли у першому турі виборів, після поразки закликали голосувати саме за Макрона.

Читайте також: Не хочу вступати у змову з Путіним, – Макрон

Щодо України – політик визнає територіальну цілісність нашої країни і запевнив, що добиватиметься деескалації на Донбасі. Кандидат вимагатиме, щоб Росія виконувала взяті на себе зобов'язання.

У програмі Макрона також – підтримка трудящих, скорочення кількості парламентаріїв і боротьба з тероризмом.

Кандидат у президенти Франції Марін Ле Пен

48-річна націоналістка Марін Ле Пен бере участь у президентських виборах вдруге. 24 квітня 2017-го після проходження у другий тур президентських виборів Марін Ле Пен оголосила, що йде з посади голови "Національного фронту", щоб бути "вищою за партійні інтереси". У своїй програмі вона агітує за вихід Франції з ЄС, відмову від євро, обіцяє покласти край міграції та відновити велич Франції, ставлячи у приклад Brexit.

Марін Ле Пен – подруга Путіна
Кандидат у президенти Франції Марін Ле Пен – подруга Путіна (фото: gettyimages.com)

Під час останніх дебатів Ле Пен ще раз наголосила на своїх намірах відокремити Францію від ЄС і підтвердила прихильність до Росії. У разі перемоги на президентських виборах вона обіцяє офіційно визнати Крим російським. Ле Пен нерідко називають "подругою Путіна", а напередодні першого туру цьогорічних виборів Ле Пен показово їздила з візитом до Москви, де зустрілась зі своїм "кумиром".

Читайте також: Розгнівані французи атакували Ле Пен яйцями

Ле Пен планує відновити національну валюту Франції – франк, обмежити кількість іммігрантів у країні та вийти з НАТО.

Виборчі дільниці у Франції закриються о 20:00 (21:00 за київським часом). Тоді світ дізнається попередні результати екзит-полів. Офіційні результати виборів президента Франції оголосять в ніч на 8 травня.