24 Канал разом із партнером Pepsi розповідає про футболістів-голеадорів, які оформлювали пента-трик в одному матчі Ліги чемпіонів (із моменту перейменування турніру). Одним із трьох таких гравців є колишній форвард донецького Шахтаря Луїс Адріано.

Однак бразильський нападник не є лідером цього цікавого бомбардирського рейтингу.

Ерлінг Голанд (Манчестер Сіті – Лейпциг 7:0)

Лідером цього рейтингу є нападник МанСіті Ерлінг Голанд. Свої 5 голів норвежець забив у домашньому матчі проти німецького РБ Лейпцига у сезоні ЛЧ-2022/2023.

Ерлінг Голанд
Ерлінг Голанд / Фото Getty Images

У першому матчі 1/8 фіналу турніру "містяни" закрили питання виходу до чвертьфіналу. У домашньому поєдинку підопічні Пепа Гвардіоли наколотили у ворота "биків" аж 7 м'ячів. Натомість англійський гранд не пропустив жодного голу – 7:0.

Аби забити 5 голів Голанду знадобилось лише 35 ігрових хвилин. Свій перший результативний удар Ерлінг оформив на 22-й хвилині першого тайму. Ще до кінця першої 45-хвилинки нападник оформив хет-трик. На старті другої частини матчу Ілкай Гюндоган збільшив перевагу МанСіті до 4:0, а далі знову продовжилась гольова феєрія Голанда, який ще двічі засмутив голкіпера Лейпцига та оформив пента-трик.

Крапку у тому поєдинку поставив Кевін Де Брюйне.

Відеоогляд матчу МанСіті – Лейпциг

Нагадаємо, що у тому сезоні ЛЧ-2022/2023 клуб із синьої частини Манчестера тріумфував у найпрестижнішому єврокубковому турнірі. У фіналі "містяни" мінімально обіграли міланський Інтер 1:0. Єдиний та переможний гол у тому матчі забив Родрі.

До слова, Голанд у минулому сезоні змагань відіграв 11 поєдинків, у яких відзначився 12 голами та одним асистом.

Луїс Адріано (БАТЕ – Шахтар 0:7)

37-річний бразильський форвард, який із березня 2007-го по липень 2015-го виступав за донецький Шахтар. Якраз у футболці "гірників" вписав своє прізвище в історію Ліги чемпіонів.

Луїс Адріано
Луїс Адріано / Фото донецького Шахтаря

У сезоні-2014/2015 за 54 хвилин забив 5 голів у ворота білоруського БАТЕ. Сталось це у поєдинку групового раунду. Адріано забив 2-й, 4-й та із 5-го по 7-й голи українського клубу.

Бразильський центральний нападник допоміг Шахтарю оформити розгромну виїзну перемогу з рахунком 0:7. Голкіпер "гірників" Андрія Пятов провів матч на нуль.

Відео усіх голів Луїса Адріано у ворота БАТЕ

У тому сезоні ЛЧ Адріано відзначився 9 голами та одним асистом у 7-ми проведених матчах. Чудові виступи за Шахтар привели увагу скаутів Мілана, куди у підсумку перебрався бразилець. Однак далі у кар'єрі Луїса була велика помилка – перехід у московський Спартак (із 25 січня 2017-го по кінець липня 2019-го, 79 матчів).

Варте уваги Вінісіус рветься у компанію до Роналду та Мессі: хто забивав у різних фіналах Ліги чемпіонів

Після чого пограв у Туреччині та повернувся у рідну Бразилію. Наразі Луїс Адріано у свої 37 років виступає за Віторію (із березня 2024-го року). У поточному сезоні-2023/2024 форвард відіграв 13 поєдинків (один м'яч).

Ліонель Мессі (Барселона – Баєр 7:1)

Топ-3 закриває володар 8-ми "Золотих м'ячів". Свій історичний показник у Лізі чемпіонів Ліонель Мессі оформив матчі-відповіді 1/8 фіналу ЛЧ-2011/2012 за Барселону. Аргентинець наколотив 5 голів у ворота леверкузенського Баєра.

Ліонель Мессі
Ліонель Мессі / Фото Getty Images

Лео став автором перших трьох голів у поєдинку. Далі Мессі забив 5-й та 7-й м'ячі Барселони. Для цього Ліонелю вистачило 60 хвилин.

"Фармацевти" змогли забити гол престижу. Другий матч закінчився переконливою перемогою "блаугранас" 7:1. У першій же зустрічі була зафіксована звитяга каталонців 3:1.

Усі голи Ліонеля Мессі у ворота Баєра: дивіться відео

Барселона у тому сезоні ЛЧ-2011/2012 дійшла до півфіналу, звідки вилетіла від лондонського Челсі. Кривдник каталонського клубу вже у наступному раунді став тріумфатором турніру, обігравши у серії пенальті мюнхенську Баварію (3:4).

Мессі ж у тому турнірі ЛЧ-2011/2012 провів 11 матчів: 14 голів та 5 асистів.

У серпні 2021-го аргентинець покинув Барселону (778 ігор) заради ПСЖ (75 поєдинків). А вже влітку 2023-го переїхав грати за океан у Інтер Маямі (27 матчів). Лео має контракт із американським клубом до кінця 2025-го. Мессі є одноклубником колишнього захисника Шахтаря та збірної України Сергія Кривцова.

У поточному сезоні ЛЧ-2023/2024 жоден із гравців не забив за матч аж 5 голів. Найбільше було лише у Жоау Маріу та Еванілсона, котрі оформили по хет-трику у ворота Інтера та Антверпена відповідно.

Вже 1 червня на "Вемблі" визначиться переможець цьогорічного розіграшу Ліги чемпіонів. У фіналі зійдуться мадридський Реал та дортмундська Боруссія.