24 Канал спільно із партнером Pepsi розповідає про авторів дублів у фіналах Ліги чемпіонів. Вже 1 червня у бою між Боруссією та Реалом цей список може поповнитися новими іменами.

До теми Сім фіналів "Вемблі": як легендарна арена приймала вирішальні матчі Ліги чемпіонів

Загалом же з часів заснування Кубка чемпіонів чимало футболістів багато забивали у фіналах. Той таки Ді Стефано робив хет-трик, а неймовірному Пушкашу підкорились не тільки хет-трик, а ще і покер у двох різних матчах.

Проте після заснування саме Ліги чемпіонів у 1993 році фінали стали менш результативними. Тож лише сімом футболістам підкорювались дублі в одному матчі.

1994 рік. Даніеле Массаро (Мілан – Барселона 4:0)

У 1994-му Мілан досить несподівано розніс у фіналі елітну на той момент Барселону. За каталонців грали такі майстри як Стоїчков, Ромаріо, Гвардіола та Куман, а керував цією бандою легендарний Йохан Кройфф.

Проте підопічні Капелло відвантажили "блаугранас" чотири м'ячі, а героєм зустрічі став нападник Даніеле Массаро. Саме його два голи у першому таймі зробили основу під розгром Барселони.

Дубль Массаро у ворота Барселони:

1997 рік. Карл-Хайнц Рідле (Боруссія Д – Ювентус 3:1)

Має свого автора дубля у фіналі і Боруссія, яка цього року боротиметься за трофей. У 1997-му Хітцфельд побудував крутий колектив, який дійшов до фіналу у Мюнхені. Фаворитом тієї зустрічі був Ювентус, чинний чемпіон турніру на той момент.

Проте Боруссія впевнено обіграла італійців. Як і у випадку з Массаро, долю матчу вирішив дубль у першому таймі. Його оформив легенда дортмундської команди Карл-Хайнц Рідле, а вже у другому таймі красивим дальнім голом туринців добив Ларс Ріккен.

Відеоогляд матчу Боруссія – Ювентус:

2005 рік. Ернан Креспо (Мілан – Ліверпуль 3:3, пен – 2:3)

У 2005 році стався єдиний випадок у фіналах Ліги чемпіонів, коли команда автора дубля програла матч. Для цього знадобилось "Стамбульське диво" та неймовірний камбек Ліверпуля.

Ще у першому таймі Мілан забив англійцям три м'ячі, два з яких були на рахунку Креспо. Аргентинець спочатку реалізував вихід сам на сам, а перед перервою замкнув простріл від Шевченка.

Це був зірковий час Ернана в Мілані, але здобути трофей дубль не допоміг. Після перерви підопічні Бенітеса забили тричі та перевели матч в екстратайми та серію пенальті. А там вже кураж спіймав Єжи Дудек, який не пропустив тричі, в тому числі від Шевченка.

Дубль Креспо не допоміг Мілану здолати Ліверпуль:

2007 рік. Філіппо Індзагі (Мілан – Ліверпуль 2:1)

Вже за два роки команда Карло Анчелотті отримала можливість взяти реванш у Ліверпуля в рамках фіналу в Афінах. Цього разу "россонері" краще зіграли у захисті та не дозволили мерсисайдцям створити камбек.

Героєм фіналу-2007 став Філіппо Індзагі, який у 2005-му не потрапив навіть у заявку на фінал. Піппо спочатку вдало підставився під удар зі штрафного від Пірло, а під завісу зустрічі реалізував вихід віч-на-віч із Рейною.

Як Індзагі взяв реванш за Мілан у Ліверпуля:

2010 рік. Дієго Міліто (Інтер – Баварія)

Втретє поспіль автором дубля у фіналі Ліги чемпіонів став гравець міланської команди. Проте у 2010 році переможцем турніру став Інтер, який взяв перший "вухатий" трофей з 1965 року.

Варто знати Баварія та Реал – символи перемоги: всі фінали Ліги чемпіонів між клубами з Іспанії та Німеччини

Жозе Моуріньо тактично та на характері переграв Баварію Луї ван Гаала. Обидва м'ячі у ворота Бутта оформив Дієго Міліто. Аргентинець забив в середині кожного з таймів, продемонструвавши ідеальне гольове почуття.

Дубль Дієго Міліто Баварії:

2017 рік. Кріштіану Роналду (Реал – Ювентус 4:1)

Не залишився без дубля у фіналі і Кріштіану Роналду. Для португальця це був вже четвертий фінал Ліги чемпіонів і в цьому випадку він став головним локомотивом Реала у вирішальному матчі з Ювентусом.

CR7 вдалось відкрити рахунок в середині першого тайму після прострілу Карвахаля. А після перерви за рахунку 2:1 Кріштіану добив туринців, точно замкнувши подачу Модрича.

Як Роналду оформив побиття Ювентуса:

2018 рік. Гарет Бейл (Реал – Ліверпуль 3:1)

Останній поки дубль у фіналі відбувся у Києві шість років тому. Ліверпуль намагався дати бій Реалу, який до цього двічі поспіль брав Кубок чемпіонів. Проте фортуна явно була не на боці команди Клоппа. У першому таймі англійці залишились без лідера Салаха через травму.

А одразу по перерві Бензема відкрив рахунок завдяки дикому фейлу від воротаря мерсисайдців Каріуса. Ліверпулю вдалось зрівняти рахунок завдяки Мане. Проте вирішальним фактором у фіналі став вихід Бейла на заміну.

До теми Всі фінали Ліги чемпіонів Юргена Клоппа: як німець став ідолом Боруссії та Ліверпуля

Спочатку валлієць ефектним ударом через себе вивів Реал вперед. А пізніше Гарет добив Ліверпуль дальнім ударом, змусивши Каріуса знову припуститися грубої помилки. Таким чином Бейл став єдиним гравцем, який оформив хет-трик у фіналі Ліги чемпіонів саме з заміни.