Проєкт впроваджує Фонд розвитку підприємництва у межах Мультидонорської ініціативи Skills4Recovery за фінансової підтримки ЄС, Німеччини, Польщі та Естонії. Навчання повністю адаптують під запити роботодавців, пише 24 Канал.
Дивіться також ШІ замінить людей: названо 5 професій, які можуть зникнути через 20 років
Для чого потрібен цей проєкт
Учасники зможуть здобути професії у сферах, де попит на кадри дуже високий. Зміна потреб ринку праці пов'язана із повномасштабною війною, яка триває вже четвертий рік. Жінки, наприклад, тепер часто працюють на "чоловічих роботах". Тому ще одна мета проєкту – руйнувати гендерні стереотипи.
В Україні анонсували новий проєкт: дивіться відео
Проєкт, зокрема, сфокусований на зміні стереотипів, що нібито існують якісь "чоловічі професії", де жінки не можуть працювати. Тож в межах цього проєкту перекваліфікація жінок ще раз доведе: коли це необхідно, вони успішно опановують навіть нетипові для себе професії,
– пояснив Сергій Коваленко, експерт Директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки.
Хто може долучитися до проєкту:
- Роботодавці, які мають відкриті вакансії у сферах будівництва, транспорту та логістики, агросекторі, а також сфері послуг.
- Кандидати, зокрема жінки, ВПО, ветерани, які хочуть опанувати нову професію та отримати стабільне працевлаштування.
- Заклади професійної освіти, що мають відповідну акредитацію та готові створювати адаптовані навчальні програми під потреби ринку праці.
Валерій Майборода модерує панельну дискусію між учасницями події / Фото, надане 24 Каналу
Микита Кулешов, радник з впровадження проєктів GIZ, відзначив особливості ініціативи.
Важливо наголосити на тому, що в основі цього проєкту лежить змішаний підхід – набуття як теоретичних навичок, так і практичних Саме практичні навички учасники будуть опановувати не просто в майстернях, а безпосередньо на робочому місці!, – сказав він.
Як це працюватиме
Для того, аби взяти участь у проєкті, роботодавці мають подати заявку на участь на сайті Фонду розвитку підприємництва, зазначивши, яких спеціалістів їм не вистачає. Після цього формуватимуться навчальні групи з кандидатів, залучених підприємствами, центрами зайнятості або освітніми закладами.
Дармостук Денис, Андрій Гапон, Коваленко Сергій, Микита Кулешов, Валентина Рибалко та Валерій Майборода / Фото, надане 24 Каналу
Після завершення курсу учасників працевлаштовують на підприємстві, де вони проходили виробничу практику, а робоче місце буде гарантовано збережене щонайменше впродовж 6 місяців.
На сайті Фонду триває Всеукраїнське опитування, яке може пройти кожен роботодавець і вказати наявні потреби у кваліфікованих кадрах. Наступний етап передбачає перепідготовку чи підвищення кваліфікації кандидатів, наданих роботодавцем, та проходження виробничої практики,
– розповів Голова Правління Фонду розвитку підприємництва Андрій Гапон.
Пройти опитування можна після реєстрації у особистому кабінеті на платформі Фонду.
Ця ініціатива може стати ефективним інструментом задля прискорення задоволення потреб бізнесу у кваліфікованих кадрах.