Україна продовжує ліквідовувати наслідки терористичних ударів Росії по енергетичній інфраструктурі. Де вимикатимуть світло 7 грудня, розповідає 24 канал.

Цікаво Коли світло будуть відключати чітко за графіком: в Укренерго назвали терміни

У Волинській області наразі діють стабілізаційні вимкнення електроенергії. Проте, як зазначають у "Волиньобленерго", ситуація наразі динамічна – можливі екстрені відключення поза графіком у разі, якщо в "Укренерго" буде необхідність збалансувати енергосистему.

Графіки стабілізаційних відключень на Волині 7 грудня дивіться за посиланням.

Очільник ОВА Віталій Коваль повідомив, що зміна графіків здійснювалася в екстреному порядку. Згодом "Рівнеобленерго" опублікує деталізовані (з вказанням усіх вулиць в окремих мікрорайонах Рівного) графіки відключень.

Наразі графіки стабілізаційних вимкнень діють у Рівному та в області.

Голова Івано-Франківської ОВА повідомила, що наразі в регіоні діють три черги відключень світла. Проте наголосила, що в першу чергу живленням покривають критичну інфраструктуру.

Також, для зменшення навантаження на мережу в години пікового навантаження, до вимкнення може бути застосована 4 черга.

Знеструмленою 4 черга буде з 7:00 до 11:00 та з 15:00 до 20:00. Ознайомитись із порядком відключення черг можна за посиланням.

У середу, 7 грудня, в області працюватимуть 18 груп вимкнень електропостачання.

Знайти свою вулицю чи населений пункт можна за посиланням через пошук на сайті внизу сторінки.

Відключення світла у Чернівцях / Фото Руслан Запаранюк

Вимкнення електропостачання в регіоні відбуватиметься за трьома чергами. Щоб дізнатися, у якій ви черзі та коли у вас не буде світла, переходьте за посиланням.

Через російські терористичні атаки в Одесі відбуваються аварійні відключення світла. Графіки стабілізаційних відключень наразі не діють.

Крім того, у Сумській та Полтавській областях додатково до графіків погодинних відключень, введені графіки аварійних вимкнень електроенергії.

Енергетики вже роблять все можливе, щоб повернути світло в оселі мешканців.

У Київській та Дніпропетровській областях запровадили екстрені відключення електроенергії. Такі заходи впровадили через значне пошкодження критичної інфраструктури внаслідок російських ракетних атак.

У зв'язку зі змінами величин генерації електроенергії та споживання прогнозовані години включення / відключення змінюються щодня.

Графік та черги можна глянути за посиланням.

На Хмельниччині діють погодинні графіки

7 грудня у Хмельницькій області діятимуть погодинні відключення за основними та додатковими чергами.

До якої черги належить твій будинок можна переглянути тут.


Як утеплити помешкання / Інфографіка 24 каналу

Усі відключення населення розділені на 2 типи – аварійні й стабілізаційні:

  • Аварійні відключення можуть бути: екстреними – пов'язаними з військовими діями, можуть статися, якщо через обстріл пошкоджено або зруйновано енергооб'єкти; локальними, – коли мережі на конкретній обмеженій території виходять з ладу.
  • Стабілізаційні відключення відбуваються для балансування роботи мережі за графіками. Такі відключення ініціює Укренерго. Це відбувається, коли обсяг генерації стає меншим за обсяг споживання. Або інфраструктура настільки пошкоджена, що не може передавати споживачам потрібну потужність. Тому, поки йде ремонт, постачання світла необхідно тимчасово обмежувати.

При стабілізаційних відключеннях ситуація прогнозованіша, тому є можливість скласти орієнтовний погодинний графік відключень. Коли використовується такий тип знеструмлення, графіки розміщені на сайті оператора системи розподілу.

В Укренерго знову закликали українців допомогти. Ремонтні бригади вже почали ліквідацію пошкоджень там, де це дозволили військові. Допомогти їм може кожен, у кого зараз є світло.

Проте електроенергію необхідно використовувати заощадливо, адже лише так можна втримати баланс в енергосистемі й не допустити аварійних пошкоджень електромереж через перенавантаження. Не вмикайте електромісткі прилади одночасно, користуйтесь ними лише за потреби та максимально мінімізуйте споживання електрики з 6:00 до 11:00 та з 17:00 до 23:00.


Як правильно користуватися електроприладами / Інфографіка 24 каналу

Ось список найбільших українських міст та компаній, які їх обслуговують:

У Мінреінтеграції оприлюднили низку порад, як діяти при відключеннях електроенергії:

  • Насамперед слід відключити електропобутові прилади;
  • потрібно бути обережними при використанні свічок та сухого спирту;
  • якщо ви перебуваєте на вулиці, не варто наближатися ближче 5 – 8 метрів до обірваних або провислих дротів.

Крім того, українців просять зменшити споживання електроенергії під час вечірнього періоду з 17 до 23 години. Слід обмежити використання потужних електроприладів: пральних машин, бойлерів, прасок, електроплит, обігрівачів тощо. Також не варто вмикати одночасно кілька потужних електроприладів.


Як діяти при відключеннях світла / Інфографіка Мінреінтеграції