Про це заявив генеральний директор YASNO Сергій Коваленко в ефірі загальнонаціонального національного телемарафону, передає 24 канал.

Важливо Чи є в Одесі світло, тепло та вода після масованої атаки росіян

Коваленко нагадав, що Україна пережила вже восьму хвилю ракетного терору. Найважча ситуація зі світлом – на Одещині та Київщині. За його словами, наразі рано говорити про повернення до стабілізаційних графіків відключення.

Є обмеження щодо генерації у всій країні, тому енергетикам ще потрібен час. Йдеться про дні, а не про години чи тижні,
– сказав гендиректор YASNO.

Він попередив, що до кінця березня 2023 року українці повинні бути готові до регулярних відключень електрики.

"Є багато питань, коли ми взагалі відмовимось від графіків і буде в нас 100% світло. До кінця березня (триватимуть відключення світла – 24 канал) – базовий сценарій, який буде для нас гарний, якщо ми проживемо зиму та початок весни в стабілізаційних графіках", – підсумував Коваленко.

Російська атака відкинула нас на тиждень назад

У своєму фейсбуці Сергій Коваленко написав, що у Києві 6 грудня доступна потужність була на рівні 62 – 67% від типового споживання.

Фактично, остання атака відкинула нас десь на тиждень назад. Та я сподіваюся, що ми швидко повернемося до стабілізаційних графіків,
– сказав він.

Наслідки масованої атаки ворога 5 грудня

  • Російські окупанти ще з жовтня обстрілюють українську енергетичну інфраструктуру. Внаслідок останньої ракетної атаки Росії 5 грудня були пошкоджені об'єкти енергетики.
  • Після цього в деяких областях України почалися проблеми зі світлом. Пізніше Денис Шмигаль уточнив, що влучання в енергооб'єкти зафіксували у Київській, Вінницькій, Одеській областях.
  • У вечірньому зверненні 5 грудня президент Зеленський повідомив, що найскладніша ситуація з електропостачанням була на Вінниччині, Київщині, Житомирщині, Дніпропетровщині, Одещині, Хмельниччині й Черкащині.
  • Станом на 6 грудня дефіцит потужності становить 19%. В уряді зазначили, що енергетики обіцяють вже найближчими днями ліквідувати наслідки обстрілів.