Про це йдеться у розслідуванні газети The New York Times.

Читайте також: Дипломатичний жест: прем'єр-міністр Канади не подякував Трампу за торговельну угоду

Президент США Дональд Трамп брав участь у сумнівних схемах оподаткування у 1990-х роках, включаючи випадки прямого шахрайства, що значно збільшило долю грошей, яку він отримав від своїх батьків. Ставши президентом, Трамп оголосив себе "саморобним мільярдером". Зазначається, що відомий забудовник Нью-Йорка Фред Трамп – батько Дональда Трампа, майже не надавав йому фінансової допомоги.

Батьки Дональда Трампа
Батьки Дональда Трампа

Видання зазначає, що більша частина цих грошей надійшла до Трампа, завдяки тому, що він допомагав батькам ухилятися від податків. Разом з братами і сестрами він створив фіктивну компанію, щоб замаскувати мільйони доларів під подарунки від своїх батьків. У Трампа відмовились коментувати висновки журналістів, але адвокат американського президента Чарльз Хардер заявив виданню, що такі висновки !стовідсотково є помилковими".

Не було жодного шахрайства чи ухилення від сплати податків. Факти, на яких Times базує свої хибні твердження, є надзвичайно неточними,
– пояснив адвокат.

За його словами, Трамп практично не мав жодного відношення до цих питань. Ці справи розглядались іншими членами сім'ї, які не були експертами, і тому цілком покладалися на ліцензованих фахівців, аби забезпечити повне дотримання закону.

Газета зазначає, що висновки розслідування ґрунтуються на інтерв'ю з колишніми співробітниками та консультантами Фреда Трампа та на більш ніж 100 тисячах сторінок документів, які описують внутрішню роботу його імперії. До них відносяться документи, вилучені з державних джерел – іпотечні кредити, акти щодо заповіту, фінансові звіти, нормативні документи та справи цивільних судів.