Як пояснив радник міністра внутрішніх справ Віктор Андрусів, ніякої "зради" у відступі наших ЗСУ зі Світлодарська та Миронівського немає.

До теми Росіяни намагалися знищити дамбу на Вуглегірській ТЕС, аби звинуватити в цьому Україну

Андрусів наголосив, що Збройні Сили України використовують маневровну оборону. Це означає, що наші бійці не тримаються за конкретні населені пункти, а прагнуть завдавати ворогу максимальних втрат зі збереженням наших сил.

Це означає, що іноді доводиться відступати від рубежів, які не мають стратегічний характер, з метою уникнення оточення або значних втрат. Тому ніякої зради в цьому немає. Саме такий відступ відбувся вчора зі Світлодарська та Миронівського. Метою було уникнути можливого оточення і значних втрат. Також можливо буде ще кілька відступів, для вирівнювання фронту. Теж без зради,
– зазначив радник міністра внутрішніх справ.

Він додав, що ситуація на Донбасі зараз важка, але не критична. Наших сил станом на зараз достатньо.

Окупанти захопили Світлодарськ

Вранці 24 травня окупанти увійшли до Світлодарська, що у Донецькій області, та повісили російський триколор над будівлею міської адміністрації. Цю інформацію журналістам підтвердив начальник Світлодарської військової адміністрації Сергій Гошко. Вулицями вже ходять озброєні загарбники, які перевіряють документи у місцевих мешканців.

Жителі повідомили, що великої присутності окупантів не бачать – ходять невеликі групи по 5 людей. 23 травня росіяни захопили сусіднє селище Миронівський.

Яка ситуація на фронті станом на вечір 24 травня

  • За даними Генерального штабу ЗСУ, на Донецькому напрямку ворог продовжує ведення активних наступальних дій. Там ворог завдав авіаційних ударів по об'єктах цивільної інфраструктури в населених пунктах Краматорськ, Лиман та Слов'янськ. Крім того, окупанти намагаються прорвати оборону наших військ та вийти на адміністративні кордони Луганської області.
  • На Сіверському напрямку ворог продовжує вживати заходів з прикриття ділянки українсько-російського кордону та обладнання опорних пунктів на території Брянської області.
  • На Лиманському напрямку противник активізував ведення бойових дій. За підтримки артилерії та авіації, веде наступ у напрямку населеного пункту Лиман.
  • На Сєвєродонецькому напрямку, за підтримки вогню артилерії, ворог веде наступ у напрямку населеного пункту Сєверодонецьк, бойові дії тривають.
  • На Бахмутському напрямку противник наступає в районах населених пунктів Липове та Білогорівка.

Варте вашої уваги – ЗСУ мають сили, щоб звільнити Херсон: дивіться відео