Тобто, без присутності Тупицького в суді – робота не зупиниться. Про це в ефірі 24 каналу сказав Федір Веніславський, представник президента в Конституційному Суді.

До теми Охорона знову не пускає Тупицького у КСУ: фото

Про "блокування" роботи КСУ

Сам Тупицький заявляв, те, що його не пускають на роботу "призводить до блокування всього органу". Втім, представник президента у КСУ наголосив, що у вимогах закону щодо виконання адміністративних функцій Конституційного Суду усе чітко прописано.

► Наслідок відсторонення Тупицького – неможливість виконання ним повноважень. Тож у випадку відсутності голови КСУ, його повноваження виконує заступник.

► Якщо з поважних причин його немає, то обов'язки переймає найстарший за віком суддя КСУ.

Тобто, закон прописано так, що відсутність Тупицького на робочому місці ніяк не блокує чи унеможливлює роботу Конституційного Суду,
– пояснив Веніславський.

Тупицького не пускають у будівлю КСУ

Тупицького не пускають працівники Держохорони. За словами Веніславського, вони виконують вимоги чинного законодавства – Закону України та указу президента. Цим вони й керуються.

"Якщо указом президента пан Тупицький відсторонений від посади судді, то жодних правових підстав перебувати у будівлі суду на цей час він не має", – наголосив Веніславський.

Відсторонення Тупицького: головне

  • Під керівництвом Тупицького КСУ скасував відповідальність за недостовірне е-декларування чиновників.
  • Наприкінці грудня судді оголосили підозру в здійсненні впливу на свідка шляхом підкупу, а також в наданні завідомо неправдивих показань свідка.
  • Мовиться про справу щодо приватизації Зуївського енергомеханічного заводу в Донецькій області.
  • Прокурори звернулись з клопотанням до президента щодо відсторонення Тупицького.
  • 29 грудня Зеленський підписав відповідний указ.
  • КСУ обурився та розкритикував рішення президента. Суд назвав його юридично неправомірним.


Головне про Олександра Тупицького / Інфографіка 24 каналу