Про це 24 каналу розповів адвокат Міхеїла Саакашвілі Руслан Чорнолуцький.

Як відомо, 12 лютого близько 15-ї години Міхеїла Саакашвілі затримали в ресторані "Сулугуні" в Києві. Прикордонники забрали його в невідомому напрямку. Як виявилося згодом, Саакашвілі видворили з України в Польщу. Літак із Саакашвілі приземлився у Варшаві, політик вийшов на зв'язок.

Читайте також: Саакашвілі у Варшаві, – Сакварелідзе

За його словами, Держприкордонслужба подала неправильні дані. "Рішення суду було 5 числа, а 6 вже Саакашвілі подав апеляцію. Тож підстав висилати його не було", – наголосив адвокат.

"Крім того, реадмісія (повернення нелегала до країни, звідки він нелегально прибув – "24") має бути лише за згоди обох сторін. А посол Польщі минулого тижня запевнив Саакашвілі, що такої згоди немає", – додав Чорнолуцький.

Адвокат заявив, що не отримав жодних офіційних паперів. А сам з кур'єром направляє 8 заяв у різні структури. Серед них – Генеральна прокуратура та Уповноважений з прав людини.

У чому звинувачують Саакашвілі? У липні 2017 року Порошенко позбавив Саакашвілі українського громадянства. За офіційними даними – через те, що він нібито вказав неправдиву інформацію під час заповнення документів на отримання українського паспорта, за неофіційними – через конфлікт з Порошенком. В той момент Саакашвілі перебував за кордоном.

10 вересня 2017 року відбувся так званий "прорив" Саакашвілі через польсько-український кордон, коли лідер "Руху нових сил" за підтримки активістів повернувся в Україну без проходження прикордонного контролю.

Саакашвілі просив Міграційну службу про надання йому статусу біженця. Однак і ДМС, і згодом Окружний адміністративний суд Києва та Київський апеляційний адміністративний суд відмовили йому в цьому.

У грудні 2017 року в ГПУ заявили, що Саакашвілі підозрюють у змові з олігархом часів Януковича – Курченком – з метою держперевороту.

5 січня Тбіліський міський суд визнав винним Михайла Саакашвілі у справі "про злісне перевищенні повноважень" на посаді президента Грузії і присудив три роки позбавлення волі. Якщо Саакашвілі екстрадують з України в Грузію як особу без громадянства, у Тбілісі його чекає арешт.