9 грудня 2016 року у день подання заяви на отримання винагороди щонайменше два державних виконавці одночасно видали довіреність з правом зняття частини коштів з їхніх рахунків чоловіку на ім’я Микола Лисенко, пише Bihus.info.

Читайте також: Будинки, "автошопінг" і квартири на тещі: як вигідно бути прокурорським подружжям

Держвиконавці Андрій Назаровець та Максим Борейко видали довіреність в один день, одній і тій самій особі, на однаковий тримісячний строк і завірили її в одного й того ж нотаріуса.

"Міністерство винагород"

Андрій Назаровець просив та отримав на рахунок 14 мільйонів винагороди за стягнення ним 710 мільйонів боргу з "Укрзалізниці" в інтересах ПУМБу і "Таскомбанку". Виконавець запевняє, що винагороду отримав у повному обсязі. Пояснювати факт написання довіреності на ім’я Лисенка Назаровець спершу відмовився, потім повідомив, що прагнув швидше зняти кошти, аби вони не згоріли в банку (рахунки обслуговує "Райффайзен Банк Аваль"). Ким йому доводиться Лисенко, держвиконавець Назаровець пояснювати відмовився.

Максим Борейко претендував на винагороду менше мільйона. Довіреність він видав в один день з Назаровцем, однак за тиждень, 15 грудня, майже одночасно з фактичним отриманням своєї винагороди Максим Борейко через іншого нотаріуса анулював довіреність на ім’я Миколи Лисенка.

Читайте також: Життя на пенсії: бізнес-здібності матері Ляшка, яка скуповує елітну нерухомість

Невдовзі Борейко був звільнений з Мін'юсту. На це вказує його декларація перед звільненням, розміщена в державному реєстрі декларацій, та резюме на сайті з пошуку роботи. Це свідчить про те, що Борейко відмовився ділитися своєю винагородою.

Спершу телефоном він погодився зустрітися з журналістами програми та поговорити про виплату винагороди і довіреність, але невдовзі перестав брати слухавку. Він встиг повідомити тільки, що про Миколу Лисенка, якому видав довіреність, фактично нічого не знав.

Держвиконавець-мільйонер Андрій Назаровець

Норма про те, що держвиконавці мають право на отримання 2% винагороди від суми стягнутого ними боргу, запрацювала в жовтні 2016 року. В проекті постанови Кабміну, яка регулює розмір винагороди держвиконавцям, від початку містилися граничні обмеження суми, однак вони зникли з тексту напередодні прийняття урядом. Наприкінці серпня 2017 року, після публікації цьогорічних винагород держвиконавцям, Кабмін таки встановив верхню межу "премій": 200 прожиткових мінімумів (308 тисяч гривень) в одні руки за одне стягнення. Однак в разі, якщо до виконання одного стягнення залучені кілька державних виконавців, кожен з них може отримати по 308 тисяч гривень, а на всіх за раз можна розподілити ті ж 2% від суми стягнення.

Нагадаємо, наприкінці серпня в мережі з'явилась виписка з винагородами державних виконавців. Згідно з документом, восьмеро чиновників у травні-червні 2017 року отримали премії у розмірі від 1 до 7 мільйонів гривень.

Повний випуск розслідування "Наші гроші з Денисом Бігусом" дивіться тут.