У Вінниці попрощалися з Сергієм Пархоменком

У такий спосіб вшанували пам'ять та попрощалися з героєм його колеги. Про це повідомили у Командуванні Повітряних сил ЗСУ.

Зверніть увагу Ворог наступає на Сході, але на багатьох напрямках зазнає втрат та відступає, – Генштаб

25-річний Сергій Пархоменко був капітаном штурмової авіації, командиром авіаційної ланки 299-ї бригади тактичної авіації імені генерал-лейтенанта Василя Нікіфорова. Він загинув 14 травня під час виконання бойового завдання в районі Гуляйполя на Запоріжжі.

Героя поховали у Вінниці, столиці української військової авіації, оскільки на Харківщині, звідки родом Сергій, тривають бойові дії.

У Вінниці попрощалися з загиблим пілотом Сергієм Пархоменком: дивіться відео

Сергій Пархоменко народився 1997 року у Харкові. Любов до неба передалася йому від тата та дідуся – військових авіаторів. Хлопець з дитинства мріяв долучитися до сімейної справи.

Він закінчив Київський військовий ліцей імені Івана Богуна, а у 2014 році, коли його батько виконував бойові завдання у повітрі, Сергій почав навчання на льотному факультеті Харківського національного університету Повітряних сил. У 2019 він випустився з навчального закладу з кваліфікацією льотчика 3-го класу.

Далі Сергій вирішив проходити службу в бригаді тактичної авіації імені генерал-лейтенанта Василя Нікіфорова та літати на літаках Су-25, наслідуючи свого батька та діда.

На момент повномасштабного вторгнення Росії на територію України Сергій вже обіймав посаду командира авіаційної ланки. Пілот здійснив 38 бойових вильотів у складних умовах протидії ворожих ППО та винищувальної авіації, неодноразово виводив авіаційну техніку з-під ракетних ударів росіян та у ході роботи знищив:

  • понад 20 ворожих танків,
  • більше ніж 50 бойових броньованих машин,
  • 55 транспортних засобів,
  • 20 цистерн з пальним,
  • кілька сотень окупантів з особового складу агресора, серед них – солдати та офіцери.

В боях з російським агресором проявив себе звитяжним воїном, достойним сином українського народу і гідним нащадком своєї родини військових льотчиків. Він був душею авіаційного підрозділу, командиром-лідером, та чудовою людиною,
– так описали Сергія Пархоменка в Командуванні Повітряних сил ЗСУ.

На честь загиблого пілота у небі пролетіли літаки: дивіться відео


Менше ніж за 2 тижні до смерті, 2 травня, указом президента України Володимира Зеленський пілота було нагороджено орденом Богдана Хмельницького III ступеня за мужність та патріотизм, проявлені під час захисту Батьківщини.

У Героя залишився маленький син, що народився вже після початку повномасштабної війни в Україні – у березні 2022 року. Переконані, що хлопчик виросте справжнім українцем та пам'ятатиме про подвиг тата.