Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук заявила, що майже 180 000 громадян України помилково отримують виплати як внутрішньо переміщені особи. Про це вона сказала в етері телемарафону, передає 24 Канал.

Читайте також У двох районах Запоріжжя оголосили евакуацію дітей: депутат пояснив причини рішення

Що буде з виплатами

Верещук повідомила про результати перевірки. Як з'ясувалося, 109 000 переселенців проживають за кордоном, однак отримують виплати як ВПО. 10 000 вважаються померлими, одним їм продовжує надходити грошова допомога.

Крім цього є випадки, коли батько та мати подавали заявки на виплати для одних і тих самих дітей, що теж створювало плутанину. За словами віцепремʼєрки, під час перевірки було виявлено майже 60 000 таких родин. Вона запевнила, що всі помилкові виплати припинять.

Інші заяви Верещук

  • Раніше міністерка закликала всіх внутрішньо переміщених осіб обов'язково реєструватися. Адже держава має розуміти, якими мають бути її зусилля для надання допомоги біженцям.
  • Нагадаємо, Верещук просила українців, що перебувають на тимчасово окупованих територіях не брати російські паспорти та не співпрацювати з ворогом. Вона також закликала їх дочекатися деокупації. Крім цього міністерка нагадала, що примусова паспортизація є воєнним злочином.