Під час розмови сторони обговорили становище, що склалося після референдуму у Криму, і обидва "констатували, що це черговий зразок реалізації права народів на самовизначення шляхом вільного волевиявлення".

Про це повідомила прес-служба президента Вірменії.

Як йдеться у повідомленні, вони наголосили на необхідності дотримуватися норм і засад міжнародного права, у першу чергу Статуту ООН.

Президенти також говорили про перебіг кроків, які здійснюються на виконання ухвали Вірменії вступати в Митний союз.

У Росії прес-служба Путіна повідомила про цю ж розмову набагато коротше і при цьому взагалі не згадала слів підтримки з боку вірменського керівника.

Як йдеться у повідомленні прес-служби Кремля, президенти "обмінялися думками" у зв’язку з "возз’єднанням" Криму і Севастополя з Росією.

Зауважимо, президент Вірменії минулої осені під тиском Росії різко змінив свій тодішній курс на євроінтеграцію і замість парафування вже підготованої Угоди про асоціацію і зону вільної торгівлі з ЄС оголосив, що країна вступатиме до Митного союзу під проводом Росії.

Неофіційно Вірменія підтримує Нагірний Карабах (сепаратистський регіон у сусідньому Азербайджані, де живуть переважно місцеві вірмени). Проте не намагається анексувати його і навіть формально не визнає самопроголошену "незалежність" Нагірного Карабаху.

В Азербайджані натомість заявили, що підтримують територіальну цілісність і суверенітет усіх держав, зокрема, й України.

Нагадаємо, раніше Боснія і Герцеговина відмовилася приєднуватися до спільної заяви країн-учасниць Євросоюзу щодо політики РФ на території України.

Нагадаємо, кілька добровольців з Сербії приїхали до Севастополя, щоб підтримати проросійські сили в Криму.

Російську інтервенцію в Україну також підтримують КНДР і Сирія.