Вітренко обійматиме цю посаду з 29 квітня. Відповідне рішення Кабмін ухвалив під час засідання загальних зборів акціонерів компанії.

До теми У "Нафтогазі" не знають, чому звільнили Коболєва, – ЗМІ

Вітренко вже працював у "Нафтогазі", він був його виконавчим директором. Проте у травні 2020 року його звільнили. А вже у грудні – призначили виконувачем обов'язків міністра енергетики.

У Кабміні наголосили, що Вітренко має багаторічний успішний досвід у сфері енергетики. Тож там очікують від "Нафтогазу" під його керівництвом:

  • системного збільшення видобутку українського газу;
  • сприяння у формуванні повноцінного та справедливого ринку газу в Україні.

Причини кадрових змін

Під час засідання урядовці розглянули звіт про діяльність "Нафтогазу" у 2020 році. У ньому повідомили, зокрема, про збиток групи компаній "Нафтогазу" у 2020 році у розмірі 19 мільярдів.

Водночас у фінансовому плані, затвердженому Кабміном, мовилося про отримання 11,5 мільярдів прибутку. Цей план запропонувало керівництвом "Нафтогазу" грудні 2020 року.

Попередник Вітренка, Андрій Коболєв, очолював "Нафтогаз" ще з березня 2014 року. Він заявив, що про своє звільнення дізнався зі ЗМІ.

Коментувати не можу. Жодних заяв не писав,
– запевнив Коболєв.

Раніше він пояснював, що компанія зазнала величезних збитків через низький попит та ціни на газ. А крім цього – через резерви сумнівних боргів.