Тиждень тому вперше вдалось передати медикаменти для ізраїльських заложників, проте досі немає підтвердження, що вони дійсно отримали ліки. Експосол Ізраїлю в Росії Аркадій Міл-Ман розповів 24 Каналу, що ХАМАС утримує заручників у дуже поганих умовах.

Не пропустіть Ізраїль фінансував створення ХАМАС, – Боррель

Як ХАМАС утримує заложників

За словами експосла, складно у подробицях розповісти, в яких умовах терористи тримають заручників. Інформація з офіційних джерел майже не публікується, лише деякі деталі розповідають їхнім родичам й вони залишаються у вузькому колі. Крім того, будь-які дані можуть зашкодити заложникам.

Зрозуміло одне – умови в яких тримають заручників надзвичайно складні. У людей немає гігієни. З моменту захоплення вони не можуть митися. Там немає води. Дають мало їжі. Люди похилого віку та молодь, які мають хронічні захворювання, потребують медикаментів,
– зауважив Аркадій Міл-Ман.

У четвер, 18 січня, вдалося передати медикаменти для заручників разом з партією гуманітарної допомоги для палестинців. У цьому допомогли Катар і Франція, які уклали угоду з ХАМАС. Попри це, Ізраїль не має доказів, що ліки доставили ізраїльським заручникам.

Серед заложників є діти. Вони захопили 10-місячного хлопчика, йому вже рік і один місяць, а його брату 4 роки. Це складна ситуація для їхньої матері. Бути в таких умовах складно. Їх утримують під землею без світла. Як і чим вони дихають не зрозуміло. Їх переводять з місця на місце у цих бункерах та тунелях. У будь-якому випадку їхній психологічний стан дуже важкий,
– підкреслив експосол Ізраїлю в Росії.

Війна між ХАМАС та Ізраїлем триває: останні новини

  • Речник ЦАХАЛу контрадмірал Даніель Хагарі повідомив, що армія оборони Ізраїлю завершила ліквідацію "військової структури" угруповання ХАМАС у північній частині Сектору Гази. Ізраїльським військовим знадобилося 3 місяці, щоб завдати ХАМАС значної поразки на півночі Гази, не дозволивши батальйонам угруповання здійснювати масштабні атаки.
  • Журнал The Economist опублікував статтю про те, що прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу "провалює війну", тому час його звільнити. У матеріалі мовиться про те, щоб бути у безпеці, Ізраїлю потрібне нове керівництво. Там зазначають, що Нетаньягу – людина, яка встановила тісні стосунки з російським очільником Владіміром Путіним.
  • У пресслужбі ЦАХАЛ повідомили, що 15 січня на кордоні між Ізраїлем та Єгиптом сталася стрілянина – це єдиний кордон палестинського анклаву, який не контролює армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ). Внаслідок стрілянини є поранена військова.