Про визнання Росії агресором

Політичний аналітик пояснює, що відповідна заява є підготовкою юридичної бази до подальшого подання позовів до Міжнародного кримінального суду. І це дасть можливість стягнути з Росії відшкодування за надані збитки. З іншого боку – це ще один елемент міжнародного тиску на Російську Федерацію.

"Фактично, це перелік фактів, що доводять наявність російської агресії", – додав експерт.

Про націоналізацію майна

Народний депутат відзначив, що забирати у російських громадян власність, яку вони мають на території України – неправильно.

Бо не всі росіяни підтримують політику Путіна. І не потрібно перетворювати Інститут приватної власності у фікцію,
– додав він.

На його думку, створювати новий закон не потрібно, бо є відповідні органи і постанови, якими потрібно користуватися.

Декомунізація суспільства

Кишкар наголосив, що в законі не йдеться про одночасне перейменування всіх вулиць. Тому відсутній будь-який економічний тиск.

"Самопоміч" переконана, що одну ідеологію можна перемогти лише іншою ідеологією", – розповів нардеп.

Політичний аналітик погодився з тим, що потрібно розривати зв'язок з імперським минулим. За його словами, перейменування вулиць, демонтування пам'ятників – це результат революції.

Є підстави сумніватися у своєчасності прийняття цього закону. Потрібно було ухвалити його після святкування 9-го травня, аби не провокувати російського агресора до дестабілізації ситуації в Україні,
– зазначив він.

Він наголосив, що сьогодні питання миру набагато важливіше за назви вулиць та колір прапорів.

Інформаційна війна

Депутат розповів, що інформаційна війна, яку веде Росія, направлена в першу чергу на своїх громадян. Для того аби відволікти їхню увагу від внутрішніх проблем на Україну.

"Аби протидіяти інформаційній війні потрібно вести державну інформаційну політику. Блоги, соціальні мережі та меми – це розвага, яка не приносить жодного ефекту, " – відзначив Горбач.

Ситуація в зоні АТО

Аналітик переконаний, що конфлікт на Донбасі буде тривати доти, доки в Росії не почнеться революція. А до цього часу Україна повинна чинити опір, адже Росія так само виснажена війною.

"І проукраїнське, і проросійське населення Сходу хоче лише миру. В Криму хочуть аби не викрадали громадських активістів. Ніхто не хоче насильства", – розповів нардеп.