Зазначимо, що кілька днів тому повідомлялося, Еквадор погодився передати Україні військову техніку приблизно на 200 мільйонів доларів в обмін на нову американську зброю на ту саму суму. Ймовірно, причиною відмови стали погрози з боку Росії – вони обіцяли блокувати імпорт бананів.

Дивіться також Україна може отримати від Еквадору гелікоптери Мі-17, але радіти рано: експерти вказали на нюанс

Передачі техніки не буде

Міністр закордонних справ Еквадору Габріела Зоммерфельд заявила, що країна не надсилатиме військову техніку Україні чи будь-якій іншій країні, яка бере участь у міжнародному збройному конфлікті. За її словами, щодо цього існує чітка вказівка.

Еквадор є частиною Ради Безпеки ООН. Як її член, ми сприяємо розв’язанню конфліктів, завжди поважаючи міжнародне право та мирне вирішення суперечностей,
– наголосила Зоммерфельд.

Що цьому передувало

  • У січні 2024 Еквадор уклав домовленості зі США. Південноамериканська країна мала віддати Україні "Гради", ЗРК "Оса" та гелікоптери Мі-17, а натомість США обіцяли передати "невизначену кількість" гелікоптерів Black Hawk.
  • Російська влада обурилася, що з нею не консультувалися щодо цих питань і почала погрожувати санкціями. Зокрема, країна-агресорка хотіла заборонити імпорт бананів. На думку Росії, якби техніка справді була металобрухтом, то США навряд погодилися б на обмін.
  • Вже 17 лютого голова МЗС Росії Сергій Лавров провів зустріч з еквадорським лідером Даніелем Нобоа. Одразу після цього Росія ухвалила рішення не блокувати імпорт бананів з Еквадору. Натомість, як писали російські ЗМІ, президент Еквадору пообіцяв скасувати домовленості про передачу техніки.