Організація British-Ukrainian Aid, яка фінансується завдяки добровільним внескам, надає українцям гуманітарну допомогу, пише 24 Канал. У рамках цієї допомоги нашим військовим для евакуації поранених передали пікап Mitsubishi. Автівка поїде на Схід, де зараз найбільш гаряча ситуація через наступ окупантів.

Дивіться також На фронт через всю Європу: як 24 бригада отримала автівку з Британії

Заснований у Лондоні фонд British-Ukrainian Aid вже передав в Україну для гуманітарних цілей понад сотню автомобілів. І вже вдруге завдяки взаємодії Фонду 24 Каналу та British-Ukrainian Aid українські захисники отримають пікап.

Співзасновник фонду British-Ukrainian Aid Богдан Болонний у коментарі 24 Каналу розповів, що Mitsubishi придбали на аукціоні. Саме так значну частину автівок і купує British-Ukrainian Aid, передаючи в Україну.

Українські воїни на Сході отримаю пікап з Британії / Фото 24 Каналу

Після цього автомобіль для українських військових доставили до кордону України з Польщею. Інших деталей щодо автівки у фонді British-Ukrainian Aid не розкривають, щоб інформацією не змогли скористатися російські окупанти.

Вперше допомогти фонду British-Ukrainian Aid зголосилася українська волонтерка Христина. Жінка від початку повномасштабного вторгнення допомагає Силам оборони України, а також співпрацює з іншими волонтерами.

Фонд British-Ukrainian Aid вийшов на Христину, так би мовити, через десяті руки. У коментарі 24 Каналу вона розповіла, що наразі займається перевезенням авто з Польщі для наших військових.

Mitsubishi для українських воїнів / Фото 24 Каналу

Христина зазначила, що почала купувати та переганяти автомобілі в Польщі ще на початку вторгнення Росії. Дорогою в Україну на Mitsubishi виникли незначні проблеми зі склоомивачами.

Попри такі незручності, Христина зуміла пригнати автомобіль в Україну. Вона розповіла, що в дорозі відкривала вікно та поливала скло водою та їхала далі.

Вже в Україні пані Христина залишила автомобіль у сервісі, щоб усунути інші дрібні несправності. За її словами, питань до машини немає. "Добре їде, двигун добре працює", – сказала Христина.


Пані Христина та автомобіль Mitsubishi, який вона пригнала з Польщі / Фото 24 Каналу

Майже місяць тому 24 Канал розповідав історію, як фонд British-Ukrainian Aid передав українським військовим з 24 бригади пікап Ford. Авто відправилося на Схід, щоб допомагати Силам оборони з евакуацією.

Пікап з Лондона до Києва пригнав 66-річний український волонтер Ігор Стернійчук. Фонд British-Ukrainian Aid виділив кошти й пан Стернійчук самостійно знайшов автомобіль для українських військових і купив у власника.

Слід звернути увагу, що досить часто автомобілі для військових їдуть не порожніми. Українські волонтери в Лондоні розповідали, що намагаються завантажувати пікапи гуманітарною допомогою.

Також варто звернути увагу, що між Україною і Британією вже налагодилася певна кооперація у контексті автомобілів. Причина в тому, що в Британії лівосторонній рух, через що на вживані британські автомобілі в Європі практично немає попиту.

  • Фонд 24 був заснований ще у 2014 році, коли Росія анексувала Крим та розпочала війну на Донбасі. У 2022 році Фонд 24 мобілізував свої сили через неспровоковану повномасштабну російську агресію.
  • Завдяки нашій аудиторії вже закрито понад 20 зборів. 24 Канал зібрав цілий 1 мільйон гривень на 10 дронів, 200 тисяч гривень на джип для 103 бригади, 450 тисяч гривень на дрон захисникам із загону Боба Марлі.