Про це в інтерв'ю "Укрінформу" заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

"Міністерство закордонних справ України перебуває у постійному контакті з нашими партнерами і з погляду оцінки ситуації та обміну інформацією, і з погляду моделювання опцій, як вона може розвиватися. Звичайно, ми моделюємо спільні відповіді. Більше, на жаль, сказати не можу, оскільки це спільна з нашими друзями і партнерами справа", – розповів Клімкін.

Читайте також: Кількість військових на навчаннях "Захід-2017" може перевищити 100 тисяч, – Німеччина

Глава МЗС України також розповів, що питання спільних навчань Білорусі та Росії порушувалося на всіх міжнародних зустрічах.

"Нас дуже турбує і постановка завдань на ці навчання, і те, що немає відповідності міжнародним вимогам, зокрема Віденському документу (щодо запрошення спостерігачів), оскільки ми прекрасно розуміємо, що там відбуваються спроби розбити їх на окремі елементи навчання, щоб не запрошувати спостерігачів", – розповів Клімкін.

"Ми також розуміємо, що справа не тільки в цих навчаннях. Російська загроза є системною – вона не обмежується тільки цією подією. І нам потрібні солідарність і чітка взаємодія, щоб відбити цю загрозу. Сьогодні, хоч і неформально, ми є складовою східного флангу НАТО", – наголосив міністр.

До слова, військові навчання "Захід-2017" відбудуться у Білорусі з 14 по 20 вересня. Президент України Петро Порошенко заявив, що навчання є потенційною загрозою для територіальної цілісності України.