Білоруський президент Олександр Лукашенко до адміністрації Петра Порошенка запізнився на 40 хвилин. Востаннє він був в Україні навесні. Сьогодні його зустрічають з усіма почестями.

Обидва президента і присутні делегації теж не квапились – суттєво затягнули заявлений час переговорів. Це і призвело до неочікуваних наслідків, згодом пожартує гість із Білорусі.

Читайте також: З якою метою Лукашенко знову в Києві: думка експерта

Поговоривши, президенти розсипалися у дипломатичних реверансах. Петро Порошенко дякував за Мінський процес, який залишиться в історії. І за те, що Білорусь – не Росія.

Вкотре отримав запевнення від вас, пане президенте, що територія дружньої для України республіки Білорусь ніколи не буде використовуватись для агресивних дій проти України, а україно-білоруський кордон ніколи не буде кордоном війни,
– заявив Петро Порошенко.

Вочевидь президент натякав на білорусько-російські військові маневри "Захід-2017", заплановані на вересень. В Європі та Україні цілком серйозно припускають, що росіяни можуть використати навчання як плацдарм для подальшого наступу на сусідів Білорусі.

Читайте також: Військовий експерт оцінив загрозу для України через навчання Росії у Білорусі

Український гарант узагалі доволі багато говорив про війну. І її жертв – їх вже одинадцять тисяч. Опісля – про співпрацю, торгівлю і економіку. Сьогодні підписали три угоди – про співпрацю в культурі, міжнаціональних відносинах та співробітництво між Академіями наук. Останню підписував науковець-довгожитель Борис Патон.

У цьому країни одна одній друзі і партнери – в унісон додавав Олександр Лукашенко. І зв'язки мають лиш міцнішати. Та й роль миротворця йому до душі.

Я ніколи не ставив перед собою мету бігти поперед батька в пекло, як у нас говорять. Я робив, роблю і робитиму тільки те, про що мене попросять 2 президента,
– заявив Олександр Лукашенко.

Навіть під час зустрічі спробував застосувати свій хист, коли зомлів голова Держприкордонслужби Віктор Назаренко. В лікарні йому стало краще.

Але навіть це не було подією, на яку ніхто не очікував. Екс-активістка Femen викрикнула лозунг білоруської опозиції. Прийшла як представниця преси. На цю витівку гість з Білорусі лиш усміхнувся.

Та попри показово дружню атмосферу зустрічі, запитань журналістам поставити не дали.