Пряма трансляція на
Останні випуски

Влада України планує примусово видворити Саакашвілі без рішення суду: заява адвоката

Саакашвілі загрожує видворення з України
Саакашвілі загрожує видворення з України / Getty Images

Соратники лідера партії "Рух нових сил" Міхеїла Саакашвілі мають інформацію про те, що українська влада хоче примусово видворити політика з України до третьої країни без рішення суду.

Про це розповів адвокат Саакашвілі – Руслан Чорнолуцький, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Зазначимо, що вдень 9 лютого соратник Саакашвілі Давід Сакварелідзе заявив, що працівники спецпідрозділу СБУ "Альфа" приїхали "забрати" лідера "Руху нових сил" з готелю в центрі Києва. Проте в самій СБУ таку інформацію спростували.

Вчора до нас надійшла інформація, що влада готується незаконним чином видворити Міхеїла Саакашвілі з України, можливо, в третю країну без рішення суду, а процедура видворення передбачає рішення адміністративного суду,
– сказав Чорнолуцький.

Читайте також: Це тиск з боку української влади – Саакашвілі про інцидент в готелі

Захисник Саакашвілі зазначив, що можливого видворення Саакшвілі його соратники чекали в четвер або в п'ятницю, 8 або 9 лютого. За словами адвоката, 9 лютого Саакашвілі був викликаний "якимись дивними повістками на допит" в управління СБУ в Києві та області, проте вирішив не йти туди з міркувань безпеки, а також у зв'язку погіршенням стану здоров'я.

Вчора він був у лікаря і отримав офіційний лікарняний, і ми звернулися з клопотанням до СБУ, щоб перенести слідчі дії, на які був викликаний за повісткою Саакашвілі,
– сказав адвокат.

При цьому Чорнолуцький запевнив, що у політика є всі підстави, за якими він легально перебуває на території України.

Адвокат нагадав, що 6 лютого була подана касація на рішення Київського адміністративного апеляційного суду щодо отримання статусу особи, яка потребує додаткового захисту, що дозволяє Саакашвілі продовжувати легально перебувати в Україні

Чорнолуцький також додав, що на сьогодні незавершений і судовий процес щодо оскарження указу Президента України Петра Порошенко про позбавлення Саакашвілі громадянства країни.

До слова, напередодні генпрокурор України Юрій Луценко заявив, що генпрокуратура Грузії не змінила своєї вимоги про екстрадицію Саакашвілі. При цьому глава ГПУ зазначив, що ймовірна екстрадиція Саакашвілі до Грузії буде для нього "найважчим рішенням", тому що означатиме "стовідсоткове ув’язнення" політика. На цю заяву Луценка Саакашвілі зреагував вимогою, щоб його судили в Україні за "держпереворот і співробітництво з ФСБ".

Хто такий Міхеїл Саакашвілі? Президент Грузії з 2004 по 2007 рік і з 2008 по 2013 рік. У 2015 році отримав громадянство України і до 2016 року очолював Одеську ОДА. У 2017 році Саакашвілі був позбавлений громадянства України через нібито недостовірні дані, наведені при його отриманні. За іншими даними, причиною позбавлення громадянства Саакашвілі став його конфлікт із Порошенком.

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі