За словами пілота-штурмовика, це був звичайний бойовий день. 7 лютого потрібно було виконати типове завдання – вогневе ураження противника.

Читайте також "У мене є дружина і літачок": з'явилося щемливе аудіо загиблого пілота Рикова

Ракета не залишила шансів, – Лазаренко

За словами підполковника Ростислава Лазаренка, того ранку відбувся розбір цілі, обговорення та підготовка. Він зауважив, що все відбувалося, як завжди. Тоді Влад потиснув йому руку та пішов здійснювати виліт.

Жити йому залишалось 17 хвилин. Насправді ти ніколи цього не відчуваєш... Війна чомусь забирає найцінніше саме в той момент, коли ти максимально спокійний, коли думаєш, що обстановка більш-менш і це звичайний політ…
– зауважив він.

Підполковник додав, що за парою наших штурмовиків він слідкував на пункті управління. Він також побачив винищувач противника. На жаль, ракета Р-37, яку російські загарбники досить давно не використовували, не залишила жодного шансу Владові Рикову.

Долі секунди… Ведений бачив, як у літак ведучого прилетіла ракета. І я бачив. Влад нічого не встиг сказати в ефірі,
– зазначив він.

Лазаренко переконаний, що це була помста з боку ворога, адже напередодні наші оборонці добряче "насипали" загарбникам. Він до останнього сподівався, що Владові вдалося катапультуватися, і що він живий.

"Влад був дуже цінний для мене. Давно прийняв рішення берегти його, принаймні намагатись. Та як вберегти на війні?" – поставив риторичне питання він.

Виконав 385 бойових вильотів

  • Відомо, що Владислав Риков боронив нашу державу від початку повномасштабного вторгнення. У нього за плечима було 385 бойових вильотів.
  • Про загибель пілота повідомив його побратим Ростислав Лазаренко. Він зауважив, що Влад Риков не був публічною людиною, і що мало хто його знав. Тому він пообіцяв розповісти історію про нашого Героя.
  • За словами Лазаренка, Риков був найкращим льотчиком і командиром, якого він знав. Він додав, що полеглий пілот прикривав його спину від початку повномасштабного вторгнення як на землі, так і в повітрі. І що він підготував велику кількість бойових ведених і ведучих.