Автомобіль отримав свіжий дизайн у фірмовій стилістиці та опційні повністю світлодіодні фари. У дорожчих версіях світлотехніка – адаптивна з динамічною підсвіткою поворотів.

Сконструювали "Турана", цілком очікувано, на модульній платформі MQB, яка посприяла зниженню спорядженої маси на 62 кг. І це попри серйозний ріст у розмірах. Так, колісна база тепер становить 2791 мм (+13 мм), а довжина – 4527 мм (+130 мм). Ширина збільшилась до 1814 мм (+41 мм), а висота навпаки знизилась на 6 мм – до 1628 мм.

Як і попередні моделі, новий Touran може бути 5- або 7-місним. Причому збільшені зовнішні габарити позитивно вплинули на простір в салоні. Зокрема, його довжина виросла на 63 мм (до 1799 мм). Другий ряд сидінь тепер рухається вперед-назад у діапазоні 200 мм (+40 мм до попередника), а на третьому ряді додали 54 мм в ногах і 13 мм над головою.

Багажник у 5-місній версії збільшився на 48 л. При завантаженні до даху його об'єм становить вражаючі 1040 л - за словами німців, це рекорд у класі компактвенів. При складеному задньому ряді сидінь сюди можна запхнути 1980 л багажу (1857 л в 7-місній версії). Опційно п’яті дверцята можна оснастити електроприводом та функцією відкривання за допомогою руху ноги. Також варто відзначити, що в салоні є 47(!) місць для зберігання дріб'язку.

А ще Touran може похизуватися широчезним списком опцій та електронних примочок. Передусім, моделі доступно п'ять мультимедійних систем з дисплеями діагоналлю від 5" до 8". Усі вони можуть інтегруватися зі смартфонами завдяки інтерфейсам MirrorLink, Apple CarPlay і Android Auto. Доступний панорамний дах площею 1,34 м². Також є адаптивне шасі DCC з кількома режимами роботи підвіски й двигуна, електронне стоянкове гальмо з утриманням на схилі й тризонний "клімат" з антиалергенним фільтром.

Крім того, авто отримало цілий набір сучасних засобів безпеки. Серед них – адаптивний круїз-контроль, функція автоматичного гальмування у місті й автопілот для заторів, системи превентивної підготовки до удару і гальмування після зіткнення, моніторинг сліпих зон і трафіка позаду. Вперше доступний асистент маневру з причепом.

Новий компактвен буде доступний з наступними двигунами: 1.2 TSI (110 к.с.), 1.4 TSI (150 к.с.), 1.8 TSI (180 к.с.), 1.6 TDI (110 к.с.), 2.0 TDI (150 і 190 к.с.). Усі обладнані системою start/stop і рекуперацією енергії при гальмуванні. Коробки передач – традиційно "механіка" і "робот" DSG. Привід – лише передній, про повний поки мова не йде.

Європейські продажі третього Volkswagen Touran стартують у вересні.