Пряма трансляція на
Останні випуски

Волонтерка без слуху, яка допомагає бійцям – почала чути перші звуки

- Читать новость на русском

Мрії здійснюються – це доводить історія волонтерки Валентини Мазурик із Луцька. Майже 7 років жінка нічого не чула, і ще більше – понад 10 років – нічого не бачила. Вартість лікування була непідйомною для її родини, тож жінка уже змирилась зі своїм діагнозом.

Однак попри це вона не сиділа, склавши руки, і кілька останніх років активно допомагала бійцям на Сході. За це доля вирішила їй віддячити. І завдяки допомозі небайдужих таки вдалось зібрати необхідну суму на спеціальний імплантат. Жінка нарешті почула перші омріяні звуки і змогла самотужки розповісти про свої враження.

Читайте також: Як продовжити життя літнім людям

Звуків Валентина Мазурик чекала довгих 7 років, відколи втратила слух. Жінка не може призвичаїтись до незвичного гулу в голові, але намагається вловити кожне слово. Чути вона може завдяки спеціальному імплантату, який вживили їй у вухо місяць тому. Тепер же під’єднали слуховий пристрій. Саме зараз його налаштовують. 

Валентина Мазурик допомагає бійцям
Валентина Мазурик допомагає бійцям

Усе почалося ще в дитинстві. Із підліткових років у пані Валентини проблеми із зором. Операції не допомагали, і вже в 50 років жінка зовсім перестала бачити. 7 років тому тяжке запалення зорового нерва поширилось і на слуховий нерв. І разом із зором, Валентина втратила ще й слух. Тепер вона нарешті чує. Втім, до нового пристрою жінці треба пристосуватись.

Читайте також: Яка щоденна звичка серйозно псує зір

Із кожною хвилиною звуки стають більш чіткими. За кілька годин жінка трохи адаптувалась і почала розпізнавати навіть найтихіші постукування. Вона зізнається, уже втратила будь-яку надію на те, що слух повернеться. Сім'я витратила усі гроші на лікування, а державна програма фінансує тільки дитячі імплантати. Тож, змирившись із діагнозом, жінка вирішила будь-що допомагати іншим. І стала в’язати рукавички та складати чаї на передову.

Майстриня з Луцька нечуюча та незряча
Майстриня з Луцька нечуюча та незряча

Про волонтерку дізналися сотні людей, які почали переказувати гроші на лікування. І так, копійка за копійкою, диво таки сталось. Жінка отримала свій імплантат. Його привезли з Німеччини за 16 тисяч євро. Тоді як в Україні такий коштує 25 тисяч євро. 

Сам імплантат має працювати пожиттєво, хоча австралійський виробник дає гарантію на 10 років. Процесор пристрою, запевняють, дуже надійний і навіть водостійкий. Тим часом, у пані Валентини попереду кропітка і складна реабілітація. Але медики втішають – за їх прогнозами, повністю слух жінки відновиться приблизно за рік.

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі