Пряма трансляція на
Останні випуски

Вони брали нас на виснаження, – Турчинов розповів про небезпечну тактику російських військ

- Читать новость на русском
Олександр Турчинов
Олександр Турчинов

У 2014 році, коли парламент Росії надав президенту РФ право використовувати збройні сили країни проти іноземних держав, у тому числі України, Росія перекинула чималу кількість військ до кордону. Ці війська готові до нападу і досі.

Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов під час засідання Оболонського райсуду Києва у справі про державну зраду екс-президента Віктора Януковича. З 23 лютого по 7 червня 2014 року виконував обов'язки президента України. Про це пише УНІАН.

Читайте також: Не хотів сіяти паніку: Турчинов пояснив, чому брехав українцям

За словами Турчинова, водночас російські танки під’їжджали до кордону України і розгортались в бойові порядки.

"Вони брали нас на виснаження, вони очікували, що ми зробимо помилки, що ми зможемо піддатися на ці провокації", – розповів Турчинов.

За його словами, "українська розвідка декілька разів інформувала про початок наступу о 4 чи 5 годині ранку і декілька разів війська в окопах чекали цей наступ".

Читайте також: Скільки мирних мешканців постраждало на Донбасі у 2017 році: жахаючі дані ОБСЄ

При цьому, на думку Турчинова, небезпека наступу російських військ зберігається. Адже на кордоні з Україною Росія продовжує розбудовувати потужну військову інфраструктуру та тримає величезну кількість військ і може їх застосувати проти нашої держави в будь-який момент.

"Це була колосальна небезпека, і це була реальність того часу. І, як секретар РНБО, я можу поінформувати, що ця проблема не зникла, і сьогодні Росія продовжує розбудовувати потужну військову інфраструктуру вздовж нашого кордону і тримає величезні військові підрозділи вздовж нашого кордону, які ніяким чином не можна пояснити питаннями оборони, вони мають наступальну зброю, і ці підрозділи можуть бути використані в будь-який час. Це є проблема – вона була тоді [у 2014 році], і вона не відпала сьогодні", – зазначив Олександр Турчинов.

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі