Про це розповів міністр оборони Латвії Раймонд Бергманіс, пише "Укрінформ".

Читайте також: Загострення конфлікту в Косово: Росія та Сербія проведуть спільні військові навчання

Голова оборонного відомства зазначає, що з боку керівництва збройних сил Росії постійно з'являється інформація про нарощення сил у Західному військовому окрузі.

Дуже непокоять також раптові військові навчання, про які нас взагалі не попереджують і в яких бере участь велика кількість солдатів і озброєнь. Тому, звичайно, що НАТО постійно ставить перед Російською Федерацією питання про транспарентність,
– повідомив Бергманіс.

Бергманіс зазначив, що з боку НАТО усі дані щодо навчань "чітко прописано". Однак Росія завжди намагається замовчувати важливі факти.

"Взагалі наші східні сусіди люблять багато говорити про підрозділи союзників, розташованих у нас. Але при цьому лукавлять, замовчуючи, які частини та в якій кількості при цьому розміщено на їхньому боці", – пояснив міністр оборони Латвії.

Він також нагадав, що поряд з кордонами Латвії перебуває 76-а Псковська десантна дивізія. Це підрозділ вважається у Росії найбільш боєздатним. Він був задіяним у всіх військових конфліктах Москви проятгом останніх років, зокрема, у Чечні, Грузіі, Україні та Сирії.

Нагадаємо, нещодавно північний флот Росії, який перебуває у районі архіпелагу Новосибірських островів, під час навчань вперше випробував береговий ракетний комплекс "Бастіон". Стрільба по мішені в акваторії моря Лаптєвих, що імітує загін кораблів умовного супротивника, велася з узбережжя острова Котельний.