Про це він написав у своїй статті на сайті "Главред".

Він додав, що бажання прем'єр-міністра Нідерландів Марка Рютте виключити можливість вступу України у Євросоюз є загальною проблемою Європи.

"Євромайдан був зоряним часом Європейського Союзу. Сотні тисяч людей, які виходили на вулиці, захищаючи своє право на вибір європейського шляху розвитку, демонструючи готовність боротися за це право в умовах, коли в самих країнах ЄС повно євроскептиків", – вважає журналіст.

На думку Портникова, Нідерланди не хочуть ратифіковувати Угоду України з ЄС, бо бояться Росії та не хочуть Україні надавати військову допомогу і гарантії безпеки.

"Ті голландці, які проголосували проти – вони ж не просто проти європейської єдності проголосували. Вони ж нас зрадили. Зрадили вже після того, як Boeing з їхніми співвітчизниками згорів у нашому небі, підбитий російськими варварами. Віддали, тому що хотіли покарати нас за європейські прапори на Майдані. Віддали, тому що бояться Росії. І тому що хочуть грошей від співпраці з нею", – переконаний журналіст.

Читайте також: У Нідерландах пояснили, що їм заважає ратифікувати асоціацію Україна-ЄС

За словами Віталія Портникова, у ЄС почалися різні кризи – Brexit, зірвання угод про зону вільної торгівлі з США та Канадою.

І це – тільки початок. Тепер одна криза буде в Євросоюзі змінювати іншу і від блискучої ідеї європейської єдності не залишиться й сліду – ми будемо свідками появи крихкої малорухливої освіти, у якій поборники справжньої єдності континенту будуть насилу стримувати натиск євроскептиків, популістів і просто пройдисвітів,
– підкреслив журналіст.

Як відомо, уряд Нідерландів готовий ратифікувати Угоду про асоціацію України з Євросоюзом за умови прийняття уточнюючої декларації.

Додамо, уряд Нідерландів "взяв" ще 6 додаткових тижнів для переговорів щодо ратифікації Угоди про асоціацію Україна ЄС.