За їхніми спинами стоять великі гроші, потужні медіагрупи і тінь Кремля. І їх все ще підтримує частина українців.

Читайте також: Експерт розповів, хто з українців голосуватиме за екс-регіоналів

"Агресія Росії певною мірою змінила суспільно-політичні орієнтації українців не на користь "Партії регіонів". За них частіше хочуть голосувати люди похилого віку, виборці Півдня і Сходу. Насамперед, це стосується Бойко та Рабіновича", – заявив заступник директора соціологічної служби Центру Разумкова Михайло Міщенко.

бойко
За Бойка хочуть голосувати люди похилого віку

На тлі кризи довіри до діючої влади і її часом кричущих помилок, колишні регіонали Олександр Вілкул, Юрій Бойко, Сергій Льовочкін, Борис Колєсніков та колишній російський олігарх Вадим Новінський – ведуть переговори з нардепами Євгеном Мураєвим та Вадимом Рабіновичем.

Читайте також: Олігарх Іванющенко намагається розблокувати свої рахунки у Швейцарії

Вони планують не просто знову потрапити в парламент після 2019 року, а перекочувати з його маргінальної меншості у вирішальну більшість. До них може доєднатися і ще один не менш суперечливий персонаж – кум Путіна Віктор Медведчук.

медведчук
Реваншисти контролюють частину медіаринку

Аби перемогти на виборах ці семеро об'єднують сили – стверджують ЗМІ. Мова йде про ресурси партій "За життя", "Опоблок", новоспеченої сили Новинського "Партія миру" та інших політиків, які окучують один і той самий електорат – бідний і проросійськи налаштований. Мета – завести до наступної Ради найбільшу фракцію.

Є серйозний розрахунок на реванш, який має відбутися не лише в прирості відвертих колаборантів Кремля у ВР, також в заведенні до ВР так званих партій, так званого миру, збільшенні питомої ваги політиків-популістів,
– зазначив політолог Михайло Басараб.

Каменем спотикання стала нібито фігура єдиного лідера – Бойко, Вілкул чи Медведчук? Та навіть якщо "колишні" не домовляться – навіть поокремо їх ресурси, помножені на настрої в суспільстві, дають їм шанс отримати значну підтримку.

Високі шанси, що подолають виборчий бар'єр "Опоблок" і партія "За життя" зможуть сформувати численні депутатські фракції,
– повідомив заступник директора соціологічної служби Центру Разумкова Михайло Міщенко.

За даними Центру Разумкова, майже 9% тих, хто піде на вибори, сьогодні проголусували б за партію Рабіновича-Медведчука. 7% – за "Опозиціний блок". При цьому лише двоє з тих, хто має гроші на передвиборчу кампанію – Ахметов і Новінський – входять в п'ятірку найбагатших людей України. І на двох володіють майже 10-ма мільярдами доларів.

ахметов
Ахметов входить у п'ятірку найбагатших людей України

А всі разом "реваншисти" контрольоватимуть найбільший медіа-ресурс: телеканал "Україна" – Ахметова, "Інтер" – Фірташа і Льовочкіна та "112 Україна" і "NewsOne", які тепер пов'язують з Медведчуком. Аби зірвати великий куш в парламенті – цього більш ніж достатньо. Навіть – отримати свого прем'єра.

Для України це означатиме відкат в усьому – від євроінтеграції до амністії і повернення всіх тих, хто втік з країни слідом з Януковичем.

Це точно можливий варіант розгортання подій. Для Кремля дуже важливо зробити так, щоб Україна була економічно слабкою і не могла рухатися в бік Європи та посилювати тиск на Москву. А для олігархату – це прекрасна нагода і можливість зберігати і накопичувати, а для реваншистів, – ще й повертати втрачені активи і статки,
– пояснив політичний експерт Оленксандр Солонтай.