Про це Зеленський сказав в інтерв'ю німецькому телеканалу ARD. За його словами, новий законопроєкт про мобілізацію має унеможливити такі ситуації.

Дивіться також Вдячності замало, – Зеленський висловився про демобілізацію і справедливу мобілізацію

Дуже неправильно, коли представники військкоматів ходили по вулицях і шукали хлопців, які не приходили до військкоматів. Але тут я хотів би, щоб ми були чесними. Такі випадки є, але це абсолютно неправильно, вони не повинні цього робити,
– наголосив президент.

За словами Зеленського, він попросив військових та депутатів, аби у новому законопроєкті про мобілізацію унеможливити "шанси ТЦК ходити по вулицях".

Зокрема, президент зауважив, що наразі є можливості застосування діджитал-формату, адже "ми живемо у час цифровізації" і ми дуже цифровізована країна, а відтак немає проблем розв'язати питання мобілізації сучасно.

До слова, вчора, 28 січня Міноборони заявило, що проводить незаплановані перевірки територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. За словами міністра оборони Умєрова, є "багато порушень".

Новий закон про мобілізацію: головне

  • Наразі законопроєкт про мобілізацію було відкликано та відправлено на доопрацювання. Головна умова – він не повинен суперечити Конституції та порушувати права людини.
  • Відомо, що у новому законопроєкті найімовірніше не буде норми про мобілізацію інвалідів III групи.
  • Також у попередній версії законопроєкту пропонували знизити призовний вік по мобілізації з 27 до 25 років, внести зміни у питанні щодо відстрочки, звільнення та військового вишколу, а також строкової служби.