У роботі форуму взяли участь перший спікер Верховної Ради, голова Соціалістичної партії України Олександр Мороз, депутат Верховної ради Євген Мураєв, голова місії ООН з прав людини в Україні Армен Арутюнян, директор Інституту правової політики та соціального захисту Олена Бережна, політологи Костянтин Бондаренко та Руслан Бортник, а також регіональні представники з Одеси, Харкова, Запоріжжя, Дніпропетровська, Львова та Закарпаття.

У заході також взяли участь міжнародні гості: депутат Ландтагу Штейєрмарці Філіп Фуновіч (Австрія) і депутат парламенту Каталонії Енріке Равелло (Іспанія).

Децентралізація в регіонах за єдиним сценарієм неприпустима, у кожній області має бути своя програма дій та пріоритети. Кожна область має отримати свій індивідуальний пакет повноважень, який відповідає її соціально-економічному та культурному розвитку,
— заявила директор Інституту правової політики та соціального захисту Олена Бережна.

З думкою Бережної погодився і Олександр Мороз.

"Україна повинна стати більш збалансованим державою", — підкреслив перший спікер Верховної Ради. На форумі обговорювалося Пакет конституційних змін, запропонований президентом країни Петром Порошенко. За словами депутата Верховної Ради 3-6 скликань Алли Александровської, пакет не відображає реального перерозподілу повноважень між центром і регіонами і не відповідає раніше зробленим заявам, а всього лише імітує конституційну реформу.

"Порошенко обдурив свій народ", — заявила Александровська.

У нинішніх умовах тільки жителі кожного окремого регіону здатні обирати свого керівника. Таку думку висловив Олексій Цвєтков, лідер громадського руху "Одеса — за порто-франко".

"Ми живемо в епоху прямої демократії. Я як одесит вимагаю прямих виборів губернаторів. Сьогодні в нашу область призначений військовий злочинець і дешевий популіст Саакашвілі. Таку систему треба терміново змінювати", - зазначив Цвєтков.

Член Європейської Галицької Асамблеї Львова Володимир Павлів підтримав одеського колегу. "У нашому регіоні складається аналогічна ситуація", зазначив він.

Філіп Фуновіч і Енріке Равелло, в свою чергу, поділилися з українськими колегами досвідом федералізації в Європі. За підсумками роботи форуму була прийнята Резолюція, в якій окремим пунктом був відзначений факт тиску на журналістську спільноту спецслужбами України, органами внутрішніх справ та прокуратури.

"Закликаємо випустити на свободу репресованих журналістів Артема Бузилу, Олену Гліщинську-Романову, Руслана Коцабу, а також всіх тих, хто незаслужено і незаконно утримується в катівнях тюрем", — йдеться в заяві.

Резолюція форуму спрямована на адресу президента України і голови Верховної Ради.