Відповідну заяву зробив політичний директор прем'єра Угорщини Балаш Орбан. Водночас він зауважив, що Угорщина є прихильником зближення України з ЄС.

Дивіться також Впевнена, процес перемовин про вступ в ЄС може початися вже цього року, – фон дер Ляєн

Будапешт заявив, що підтримує зближення України з ЄС, але є одне "але"

"Угорщина завжди була прихильником зближення України з Європейським Союзом", – сказав він, додавши однак, що більш жорсткий мовний закон все змінив.

Ми блокуватимемо доти, доки проблема не буде вирішена,
– заявив Орбан.

Політичний директор прем'єра Угорщини вважає, що "нові закони зробили життя угорців в Україні нестерпним".

Мовиться про нещодавно запроваджений в Україні закон, який зобов'язує меншини, а не лише угорську, отримувати щонайменше 70% освіти українською мовою.

В Угорщині нібито занепокоєні, що через закон діти, які ростуть в угорськомовних сім'ях в Україні, значно відставатимуть у навчанні.

"Позиція Угорщини абсолютно чітка: доки існує цей закон, не може бути жодних дискусій з українцями про їхню інтеграцію до Європейського Союзу", – наголосив він.

Чи виконала Україна критерії кандидата на вступ в ЄС

  • Заступниця голови фракції "Слуга Народу" Євгенія Кравчук повідомила, що 8 листопада Єврокомісія дасть оцінку виконанням Україною критеріїв для початку переговорів про вступ у ЄС.
  • ЗМІ отримали доступ до внутрішнього документа Єврокомісії щодо України. У ньому мовиться, що Україна виконала 4 з 7 критеріїв.
  • Єврокомісія зауважує на необхідності реформи законодавства щодо нацменшин.
  • Євгенія Кравчук заявила, що депутатам у листопаді – грудні доведеться проголосувати додаткові рішення, зокрема про освіту нацменшин та антикорупційні законопроєкти.