Острів є важливим і географічно, і політично, і економічно. Про це 24 каналу повідомив експерт Ради зовнішньої політики Українська Призма Олександр Краєв.

До теми Байден попередив Китай, що США застосують силу задля захисту Тайваню

За його словами, острів Тайвань важливий для Сполучених Штатів відразу з декількох частин. Зокрема, виробництвами, які розташовані на Тайвані.

Крім того, США доволі глибоко вклались іміджево та політично в збереження незалежності Тайваню. Втрата Тайваню – це дуже потужний удар по іміджу і статусу США у світі,
– зазначив Краєв.

Він додав, що мовиться також про його географічне положення. Острів Тайвань – це найзручніше місце для військових баз для ймовірної атаки на південнокитайські порти.

Для США Тайвань – це важливо і географічно, і політично, і економічно. Тому у випадку наступу Китаю на Тайвань Сполучені Штати однозначно будуть його захищати, переконаний експерт.

Як війна за Тайвань могла вплинути на Україну

На думку Краєва, війна за Тайвань означала б зменшення постачання зброї України від США. Адже озброєння довелось ділити й з Тайванем.

Водночас, з іншого боку, офіційний Вашингтон дивиться на ці війни "широкою картинкою". Експерт пояснив, що війна Росії проти України стала для американців протистоянням Вашингтону і Пекіну. Тобто, фактично продовженням Холодної війни.

За його словами, ймовірна боротьба за Тайвань та війна в Україні не сприймалась би Сполученими Штати як два окремі конфлікти, а як "два фронти".

Краєв про Китай, США і Тайвань: дивіться відео

Що треба знати про ситуацію щодо Тайваню

  • У 2021 році зафіксували рекордну кількість військових літаків Китаю, які порушували повітряний простір Тайваню.
  • У Тайвані вже заявили, що відносини з Китаєм зараз найгірші за останні 40 років.
  • Водночас у Китаї заявили, що порівнювати ситуацію з війною Росії проти України та їх відносини з Тайванем недоречно.
  • Нагадаємо, що острів відокремився від материкового Китаю після того, як владу в крані захопила комуністична партія.
  • У Пекіні інша думка – вони вважають Тайвань "відколотою провінцією", яка невдовзі повернеться.
  • Наразі США активно допомагають в обороноздатності Тайваню, постачаючи туди озброєння.