Про це йдеться на сайті ukrainianpeopleleaks.com, який в режимі онлайн відстежує кількість мігрантів. HR-експерт Олександр Білоус пояснює: таку кількість мігрантів можна порівняти з населенням обласного центру. Втрата трудової сили призводить до загострення дефіциту кадрів на українському ринку праці.

Уже зараз ми знаємо, що є цілі заводи, які відкриваються, пропонують досить високі заробітні плати, але не можуть знайти працівників. Взагалі для інвесторів освічена, відносно дешева робоча сила в Україні завжди була перевагою. Зараз ми втрачаємо свій головний ресурс – робочі кадри . Такими темпами просто не буде кому розвивати країну,
– вважає Білоус.

Відзначимо, на думку прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, повернутися в Україну трудових мігрантів підштовхне зарплата в 10 тис. грн. "Вважаю, що середня заробітна плата в країні повинна дорівнювати не менше 10 тис. грн. Я думаю, що в цьому році ми зможемо досягти таких показників. Тоді люди будуть повертатися (з-за кордону)", – сказав Гройсман кілька місяців тому.

Раніше повідомлялось, що в Україні з'явилася онлайн-платформа, яка наочно показує масштаби трудової міграції.