Про це повідомила Державна прикордонна служба України на сторінці у фейсбук. На Урядовому порталі розмістили відповідне розпорядження від 03 травня 2022 року № 354-р "Питання переміщення окремих транспортних засобів через митний кордон України".

Читайте також: У Раді пропонують повернути мито на ввезення в Україну авто для власного користування

Уряд дозволив переміщення транспортних засобів, придбаних за межами митної території України громадянами України, лише у трьох пунктах пропуску автомобільного сполучення.

Серед них:

  • "Устилуг" (на кордоні з Польщею);
  • "Грушів" (на кордоні з Польщею);
  • "Малий Березний" (на кордоні зі Словаччиною).

Нагадаємо, що 5 квітня 2022 року в Україні почав діяти закон, який відміняв усі податки при ввозі транспортних засобів з-за кордону. Українські уряд прагнув поповнити кількість знищених на війні транспортних засобів, втрати яких нараховувались близько 200 тисяч одиниць.

Однак, зазначається, що українці активно почали ввозити на територію України автомобілі для власного автопарку, чим створили величезні черги на кордонах.

Згодом, 26 квітня, комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики розробив Законопроєкт №7311 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо окремих податків і зборів у період воєнного, надзвичайного стану". Мета проєкту – повне скасування пільгового розмитнення автомобілів.

Після прийняття даного законопроєкту знову доведеться сплачувати податки. Для вживаних автомобілів ці податки можуть складати від 40 до 100% від ціни цього авто в Європі.

Що відомо про перетин кордону: коротко

Вас це може зацікавити – Не техніка, а посміховисько! На параді в Росії показали старий мотлох: дивіться відео