Про це він розповів в інтерв'ю німецькому виданню Focus, переклад якого опублікував "Укрінформ".

Читайте також: Порошенко розповів, за чиїм дорученням діє РПЦ

"Я – президент миру. Я мрію про мир. Ми чудово можемо розвивати свою країну, якби не війна. Ми втратили 25% власного промислового потенціалу на Донбасі. 6% нашого ВВП витрачаємо на військово-оборонну сферу. З боку Росії на нас поширено повне ембарго. Частка РФ в українському експорті скоротилась із 33% до 9%, тепер вона складається лише з транзиту газу і продукції енергетичного комплексу", – сказав Порошенко.

На питання журналіста: "Ви закидаєте Росії будь-які гріхи. Дехто вважає, що у такий спосіб ви намагаєтесь відволікти увагу від власних прорахунків. Яким, наприклад, ви бачите економічне майбутнє України?" – український президент відповів, що пишається тим, як "вдалося покращити інвестиційний клімат". Мовляв, чинна влада за чотири роки досягла більше, аніж за 25 років до того.

А на провакативну пропозицію продовжити речення "Я люблю гроші, тому що..." Порошенко відповів, що гроші не любить. Більше того – активно бореться з олігархічними кланами в Україні.

Я за останніх чотири роки продемонстрував, що жоден олігарх не може розраховувати на привілеї. Навпаки: мене атакують олігархи, чиї ЗМІ поширюють фейкові новини про мене,
– зазначив він.

Очевидно, гарант мав на увазі скандал із так званими "плівками Онищенка". Раніше останній заявляв, що має компромат на президента. Мовляв, впродовж року Онищенко записував розмови із Порошенком на годинник із диктофоном і має докази того, що глава держави скуповував голоси парламентарів для ухвалення потрібних йому законопроектів. У березні 2018 року Олександр Онищенко опублікував уривки зі своєї книги, а також записи розмов. За його словами, він спілкувався з Петром Порошенком про те, щоб покривати чиновників часів Януковича. Він також назвав людей, через яких президент Порошенко начебто скуповував голоси у Верховній Раді.

Крім того, в інтерв'ю Порошенко заявив, що він намагається доладно вести бізнес, проте й робить все можливе як політик.

Я б сказав, я стараюся у бізнесі й роблю все можливе як політик, адже від цього залежить майбутнє моєї великої нації. Якщо потрібно буде – готовий віддати за це і своє життя,
– додав Порошенко.