Втім така ситуація склалась не тільки в Україні. Пандемія коронавірусу негативно вплинула на владу більшості країн. Про це в інтерв'ю "РБК-Україна" розповів гендиректор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто.

Читайте також Чи можливий в Україні новий Майдан: думка соціолога

За його словами, зараз є певна амбівалентність. Багато українців негативно оцінюють те, наскільки успішно влада бореться з COVID-19.

Натомість більша частина опитаних вважає, що влада діяла оптимально або ж навіть занадто м'яко, коли вводила карантин.

Але загалом епідемія вплинула негативно. Можливо, якби цього не було, то не було б і такого падіння підтримки влади,
– відзначив гендиректор КМІС.

Він також додав, що в період першого року правління нового уряду й президента відбулося типове для всіх радикальне розчарування. Тому важко сказати, який з різних факторів найбільше вплинув на зниження рівня підтримки влади.

Успіх боротьби з епідемією сильно пов'язаний з довірою в суспільстві, – Паніотто

Володимир Паніотто наголосив, що це характерно для багатьох країн. Наприклад, раніше експерти були впевнені, що в США Дональд Трамп без проблем переобереться на другий президентський термін, але COVID-19 радикально змінив ситуацію.

Було велике міжнародне дослідження, яке показало, що успіх боротьби з епідемією досить сильно пов'язаний з довірою в суспільстві загалом,
– пояснив він.

Він зауважив, що соціологи вимірюють general trust – довіру між людьми й довіру до незнайомців, але довіру до влади – особливо. Вона пов'язана з економічним розвитком і з боротьбою з COVID-19.

Відтак чим більше довіри, тим вищий розвиток і тим успішніша боротьба з епідемією.