Підопічні Віллі Саньолі приємно здивували не лише своїх уболівальників, а й закохали у себе фанів інших європейських збірних. Грузинська команда показала справжній характер та жагу до позитивних результатів. 24 Канал пригадує шлях збірної Грузії на дебютному для себе футбольному Євро-2024 у Німеччині, де вони вже переписали історію, попри виліт в 1/8 фіналу.

До теми Екссуперник України був за крок від сенсації, Грузія в ауті: результати 1/8 Євро-2024 30 червня

Героїчний вихід із групи та побиття банди Роналду

Жереб звів Грузію в один квартет до збірних Португалії, Чехії та Туреччини. Якраз матчем із турками грузини розпочали свій шлях на чемпіонаті Європи-2024. Перший поєдинок для збірної Грузії у Німеччині був провальним.

Хоча перший тайм гри проти Туреччини не віщував поразки у два результативні удари. На 25-й хвилині Мюлдюр відкрив рахунок у матчі, який вже через 7 хвилин зрівняв Мікаутадзе 1:1.

У середині другого тайму Туреччина вдруге вийшла уперед у цьому матчі 2:1 завдяки голу Гюлера. У компенсований до поєдинку час грузинів добив результативний удар Актюркоглу. Із поразки 3:1 команди Саньоли стартувала на Євро-2024.

Вже через чотири дні на збірну Грузії чекав матч проти Чехії. Вже у перші 23 хвилини чехи мали чудовий шанс першими повести у рахунку, якби гол Гложека був зарахований. Головний арбітр зустрічі Зіберт скасував взяття грузинських воріт через гру рукою. Натомість спрацювало правило: "Не забиваєш ти – забивають тобі!".

Вже у компенсований до першого тайму час Мікаутадзе із пенальті вивів Грузію уперед 1:0. Це був другий гол для Жоржа на цьому чемпіонаті Європи.

Збірна Грузії
Збірна Грузії / Фото Getty Images

У другому таймі чехи завдяки зусиллям нападника Шика зрівняли цифри на табло 1:1.

22 червня 2024 року – історичний день для збірної Грузії, попри загублену перемогу у грі із Чехією. Грузинська команда набрала свій перший бал на чемпіонатах Європи.

У заключному матчі групового раунду Грузія із 1 балом зустрічалась із фавориткою групи "F" Португалією, яка вже перед останнім туром гарантувала собі вихід у плей-оф змагань. Грузинам ж потрібна була лише перемога, аби виходити в 1/8 фіналу турніру. Із цим надскладним завданням вони впорались. Це було нереальне диво у виконанні команди Саньоли.

Вже на 2-й хвилині зірка італійського Наполі Кварацхелія вивів Грузію уперед 1:0. Гольовий асист віддав Мікаутадзе. У перші 45 хвилин португальці відзначались хіба що жовтими картками, які отримали Роналду та Нету.

На 57-й хвилині грузини заробили чудове право на подвоєння рахунку. Суддя признав пенальті у ворота Кошти. До 11-метрової позначки підійшов Мікаутадзе, який вийшов переможцем із дуелі проти голкіпера Порту. Грузія збільшила свою перевагу до двох голів 2:0.

Грузинська збірна зберегла цю перевагу до фінального свистка. Команда на чолі із Кварацхелією на дебютному для себе Євро пробилась до 1/8 фіналу турніру.

Грузія – Португалія
Грузія – Португалія / Фото Getty Images

Також слід виділити у складі грузинської команди її воротаря Гіоргі Мамардашвілі, який не раз ставав героєм вбивчих епізодів.

Відеоогляд історичної перемоги Грузії над Португалією

Грузинські фани підтримали Україну на Євро-2024

Під час матчу Туреччина – Грузія уболівальники "хрестоносців" затягнули славетний хіт про Владіміра Путіна. Грузинські фани не побоялись покарань та штрафів від УЄФА, а підтримали Україну у війні проти Росії.

Фанати із Грузії заспівали хіт про Путіна
Фанати із Грузії заспівали хіт про Путіна / Фото Getty Images

Не склали екзамен у "Фурії Рохи"

В останній день червня Грузія в 1/8 фіналу зустрічалась із Іспанією. Вже на 18-й хвилині грузини повели у рахунку 0:1. При тому, що іспанці забили у власні ворота, а зробив це Ле Норман.

На 39-й хвилині "Фурія Роха" сама виправилась і зрівняла цифри на табло. Родрі повернув господарів матчу у гру. Підопічні Луїса де ла Фуенте змогли втілити у гол лише один із 16-ти ударів у бік грузинських воріт у першому таймі. На перерву команди пішли за рівного рахунку 1:1.

На старті другої 45-хвилинки Руїс вперше у цьому поєдинку вивів іспанців уперед 2:1. Гольовий асист у свій актив записав Ямаль.

У середині тайму Вільямс потужним ударом під поперечину збільшив перевагу "Фурії Рохи" до двох м'ячів. У фінальні хвилини матчу іспанці не зупинились та продовжували штурмувати володіння Мамардашвілі. Їх активність привела до четвертого голу, який оформив Ольмо. Фінальний свисток зафіксував переконливу перемогу Іспанії та її вихід в 1/4 фіналу Євро-2024.

Відеоогляд матчу Іспанія – Грузія

Збірна Грузії ж попрощалась із чемпіонатом Європи з футболу, який додивлятиметься вже по телевізору.

Попереду у грузинської команди заслужений відпочинок. Слід відзначити, що ця "хрестоносці" потрапили в одну групу до України у рамках Ліги націй. Також у цьому квартеті зіграють Албанія та Чехія, з якою Грузія зустрічалась на Євро-2024.

Свій перший матч грузини проведуть 7 вересня. У суперниках буде збірна Чехії. Перше лобове протистояння у Лізі націй Україна – Грузія заплановане на 11 жовтня, а друге – на 16 листопада.