Компанія "Фармак" розробляє власні активні фармацевтичні інгредієнти – діючі речовини ліків, контролюючи якість на усіх етапах. Рецептура яких максимально відповідає оригіналу.

Читайте також: Заборона ліків: які препарати заборонили в Україні

У 2015-му компанія інвестувала майже 40 мільйонів доларів у створення та введення в експлуатацію нового сучаснообладнаного виробництва АФІ у місті Шостка.

Ставши в 2010-му році лідером фармацевтичного ринку, ми зрозуміли, що це не тільки велике досягнення, а й велика відповідальність . Ми маємо використовувати найкращі інноваційні підходи в усіх наших процесах – виробничих, підходах до якості, в підходах до управління нашою компанією,
– сказав виконавчий директор ПАТ "Фармак" Володимир Костюк.

"Народження" активних фармацевтичних інгредієнтів розпочинається з науково-дослідних робіт. Фахівці теоретично опрацьовують можливі шляхи синтезу речовин для реалізації необхідної лікарської формули. Отримані результати спеціалісти відтворюють в лабораторних умовах.

"Ми маємо методики зі статтей чи патентів, які ми відтворюємо в лабораторних умовах. Паралельно ми адаптуємо лабораторні умови до скайлапу і масштабування", – наголосив начальник лабораторії синтезу АФІ ПАТ "Фармак" Віталій Рудюк.

​Компанія
Компанія "Фармак" розробляє власні активні фармацевтичні інгредієнти

Після лабораторних розробок створюється промислова схема, за якою відбувається реалізація та доопрацювання отриманої технології. А вже після цього субстанція передається в масштабне виробництво. Далі продукція отримує всю необхідну документацію та відправляється на реалізацію. АФІ виготовляється на сучасному обладнанні, що відповідає всім міжнародним стандартам.

На виробництві всі процеси заспецифіковані і виконуючи всі кроки, згідно цій специфікації, ми можемо гарантовано казати, що продукт буде необхідної якості і піде якісним до споживача. В процесі допомагає автоматизована система управління виробництвом, яка дозволяє та контролює необхідні процеси,
– додав начальник цеху ПАТ "Фармак" Ігор Богдан.

На всіх етапах виробництва інгредієнтів, фахівці контролюють якість продукції як на фізико-хімічному, так і на мікробіологічному рівні. Лабораторії компанії сертифіковані за міжнародними стандартами GMP та оснащені сучасним високоточним обладнанням.

Читайте також: SunnyBAG – гнучка сонячна батарея, яка зарядить ваш телефон будь-де

"Це високоефективний рідинний та газовий хороматограф. Ми виконуємо тексти на ідентифікацію, вміст супровідних домішок, вміст основної діючої речовини та вміст залишкових кількостей органічних розчинників. Перевагами хроматографічного методу аналізу є висока чутливість. А це дає нам можливість фіксувати домішки навіть з невисоким вмістом", – відповів начальник лабораторії контролю якості ПАТ "Фармак" Юрій Єресь.

Виробництво АФІ відповідає й усім екологічним вимогам. Підприємство оснащене сучасним обладнанням з очищування повітря та стічних вод. Одним з етапів є унікальний для України метод фільтрації за допомогою спеціальних ультрамембран.

Такий етап очистки називається МБР-технологія. Використовуються ультрамембрани, які пропускають тільки молекулу води, все інше залишається у біологічних аеротенках,
– прокоментувала начальниця дільниці з очищення промислових стічних вод ПАТ "Фармак" Наталія Симонець.

Нині компанія "Фармак" має в своєму портфелі розробок вже 20 власних субстанцій. Стільки ж планують створити і у найближчі роки.