Вихідні у Артемівську жартома називають "сепаратистським уікендом". Щосуботи та неділі тисячі людей з окупованих територій приїздять сюди закупити продукти та необхідні речі. В магазинах ажіотаж — з полиць змітають все: від круп до цукру і води. Адже на контрольованій Україною землі і ціни менші, і асортимент кращий.

Під пекучим сонцем на блокпостах кілометрові черги машин та пішоходів. Адепти "русского мира", які ненавидять Україну, все одно їдуть сюди затаритися. У таких умовах корупція на блокпостах набуває величезних масштабів.

За даними наших власних джерел, один пропускний пункт за день заробляє до 2 мільйонів гривень. За проїзд легкової автівки нечисті на руку контролери беруть від 3 тисяч гривень. Хабар за фуру у десять разів вищий.

Ті, хто ризикують життям заради перемоги над бойовиками, обурені такою нахабністю корупціонерів. Бійці батальйону "Київ-12" вирішили створити мобільні групи для вилову контрабандистів і нечесних силовиків.

Мікроавтобуси контрабандистів під'їджають до крайнього пункту пропуску, нахабно заїжджають на блокпост, "віддячують" хабарем. Далі — коротка перевірка. Імовірно, прикордонники переконуються, що серед продуктів немає зброї. І автівки продовжують подорож. Але за контрольним пунктом на них чекає сюрприз.

Затриманих доводиться відпустити, адже офіційно придертися немає до чого, а проконтролювати кінцевий пункт вантажу військові не можуть, бо далі — "сіра зона". Туди службовцям дорога закрита.

Читайте також:Історія чоловіка, який пережив усі кола пекла полону у бойовиків

Аби на власні очі у цьому переконатися, журналісти Телеканалу новин "24" вирушили туди з вояками. Через обстріл дорогу "Артемівськ-Горлівка" перекривають, доводиться об’їжджати околицями. Трохи далі таки вдається повернутися на Артемівську трасу.

Місто Світлодарськ — офіційно це українська територія, хоча де-факто це так звана "сіра зона", адже там немає жодного нашого військового чи бойовиків. На папері контрабандисти зазначають, що везуть товари на нашу територію, хоча куди вони їх везуть насправді невідомо, адже далі вже окуповані території. Наприклад, Горлівка. На цій війні крім окупантів інколи доводиться воювати зі своїми.

До слова, міжнародна тютюнова компанія проводитиме експертизу контрабандних сигарет на Закарпатті.